Puka sotsiaalkodu süütamises kahtlustatakse kohalikku meest

 (25)
Tulekahju Nafta tänaval
Mööblitootja Tarmeko tootmishoone katus süttisFoto: Siim Lõvi

Üleeile õhtul Valgamaal Puka alevikus sotsiaalmaja süütamises kahtlustatav 54-aastane mees on kohalik elanik ning varasemalt kriminaalkorras karistamata.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina sõnul on kriminaalmenetlus veel algusjärgus, kuid praegu ei ole alust sama meest teistes põlengutes kahtlustada. "Tegemist on kohaliku mehega, kes ei olnud varem kriminaalkorras karistatud."

Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku süütamise parahrahvi alusel. Võõra või oma asja süütamise eest, kui sellega on põhjustatud oht inimese elule või tervisele, – karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Mees on esialgu kahtlustatavana kinni peetud 48 tunniks.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi Valga politsei.

6. septembril teatati, et Puka vallas Puka alevikus põleb puidust kahekorruseline sotsiaalmaja. Majas viibinud kolmest inimesest ühele anti kohapeal esmaabi, kedagi haiglasse ei toimetatud. Kahtlustatavana on kinni peetud 54-aastane mees.

Häirekeskus sai teate tulekahjust eile kell 20.49. Tules hävis hoone katus ja osaliselt teine korrus, esimene korrus sai vee- ja tahmakahjustusi. Kustutustööd lõpetati 7. septembril kell 00.56.