Prokurör esitab Elistele parandatud süüdistuse

 (4)
Mati Eliste
Foto: Andres Putting

Tänaseks Mati Eliste protsessi istungiks oli kavandatud kohtuvaidlus lükkus edasi, prokurör esitas muudetud süüdistuse ning kohus jätkub aprillis.

Prokurör täpsustas ja korrigeeris süüdistuse teksti. Süüdistuse paragrahv jäi samaks, ütles Põhja prokuratuuri pressiesindaja.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab endist Tallinna linnavolikogu liiget ja Pirita linnaosa halduskogu esimeest Mati Elistet mõjuvõimuga kauplemises.

Mati Elistet (69) süüdistatakse selles, et ta sai ajavahemikul november 2008 kuni märts 2009 kahelt isikult rahalist toetust enda juhitavale MTÜ-le Laulu- ja Liikumisstuudio Mariel, teatas prokuratuur.

Vastutasuna lubas süüdistatav saada Tallinnas Pirital asuva kinnistu detailplaneeringu eskiisi jaoks kirjaliku kooskõlastuse, mis ei ole vastavuses sama kinnistu kohta tehtud linnaosa halduskogu otsusega. Selleks kohtus Eliste 2009. a juunis Pirita linnaosa vanemaga ja üritas veenda teda kinnistu detailplaneeringule kooskõlastust andma.

Kokku sai süüdistatav MTÜ pangaarvele korruptiivset tulu 111 000 krooni.

Elistele on esitatud süüdistus karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb mõjuvõimuga kauplemist. Sellise kuriteo eest näeb seadus karistusena ette rahalise karistuse või kuni kolme-aastase vangistuse.

MTÜ Laulu- ja Liikumisstuudio Mariel suhtes lõpetas prokuratuur oktoobris kriminaalmenetluse, kuna kahtlustatava süü ei olnud suur. Prokuratuur pani kahtlustatavale kohustuse tasuda riigituludesse 10 000 krooni, mis on tänase seisuga tasutud.