Prokuratuur suurendas Lõugase kaassüüaluste osas süüdistuse mahtu

 (11)
Prokuratuur suurendas Lõugase kaassüüaluste osas süüdistuse mahtu
Vello Lõugas, Rein Annusver ja Ats Tamme kohtus Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kadri Väling esitas täna Tallinna transpordiameti töötaja Vello Lõugase ja tema kaassüüaluste protsessil täiendatud süüdistusakti, suurendades süüdistuse mahtu dokumendi võltsimise osas ning täpsustades pistise andmise ja võtmise asjaolusid.

Kohtualused Rein Annusver, Ats Tamm ja AS Signaal, uue ärinimega Liimi Kinnisvara AS said süüdistuse täiendavas kuriteoepisoodis, milleks on võltsitud dokumendi kasutamine, kirjutab BNS.

Samuti täpsustas prokurör Vello Lõugase, Ats Tamme ja AS-i Signaal süüdistust pistise andmise ja võtmise episoodides, kirjeldades lähemalt neid vastuteeneid, mida ametnikud raha eest said.

Rein Annusveri ja AS-i K-Projekt, uue ärinimega OÜ Ahtri Projekt süüdistust täpsustati ka selles osas, kellele pistist anti – ehk siis mitte ainult Mati Songisepale, vaid Songisepale ja Lõugasele kahe peale.

Järgmine kohtuistung on plaanis 18. märtsil ja siis kuulatakse kaitsjate seisukohti muudetud süüdistuse kohta.

Lõugase kohtuprotsess algas mullu 22. novembril. Nii Lõugas (54) kui ka koos temaga süüpingis istuvad AS Signaal ja selle juhatuse liige Ats Tamm (58) ning AS K-Projekt ja selle juhatuse liige Rein Annusver (54) on kohtus kinnitanud, et ei tunnista end süüdi.

Seotud lood:

Prokuratuur esitas Lõugasele süüdistuse pistise võtmises, dokumendi võltsimises ja võltsdokumendi kasutamises, AS Signaal, Tamm, AS K-Projekt ja Annusver said süüdistuse pistise andmises.

Süüdistuse andmeil võttis Tallinna transpordiameti liiklusteenistuse liikluskorralduse osakonna tollane juhataja Vello Lõugas 2010. aasta mais OÜ Tanner juhatuse liikmelt Peeter Salmult (53) pistist MTÜ-le Villu Spordiklubi summas 18 000 krooni ehk 1150,41 eurot vastutasuna liikluskorraldusskeemi kooskõlastamise eest.

Samuti süüdistatakse Lõugast selles, et ta võttis 2010. aasta juulist augustini AS-i Signaal juhatuse liikmelt Ats Tammelt 125 000 krooni ehk 7992,33 eurot pistist AS-i Signaal ja Tallinna linnavalitsuse vahelise lepingu ladusa täitmise eest. Lõugas sai kohtueelse uurimise andmeil pistise kätte ralliauto BMW kujul.

Lisaks sai Lõugas süüdistuse seoses võltsitud arvete koostamisega OÜ RavelsonLTV nimelt ja nende kasutamisega.

Ats Tamme ja AS-i Signaal süüdistatakse omakorda pistise andmises Vello Lõugasele ning selles, et nad andsid aastail 2007-2010 Tallinna transpordiameti liiklusteenistuse tollasele direktorile Mati Songisepale (72) lepingulise koostöö sujuva korraldamise eest pistist kokku 1 913 695,20 krooni ehk 122 359,02 eurot.

Rein Annusveri ja AS-i K-Projekt süüdistatakse Mati Songisepale 339 762 krooni ehk 21 723,91 euro pistise andmises 2008. aasta veebruarist aprillini vastutasuna AS-i K-Projekt poolt alltöövõtuna tehtud tööde heakskiitmise ja tööde jätkumise eest tulevikus.

Tallinna transpordiametis toime pandud võimalike korruptsioonikuritegude uurimiseks alustas kaitsepolitsei kriminaalmenetlust 2009. aastal. Harju maakohus on praeguseks seoses tollal algatatud kriminaalasjaga kokkuleppemenetluses süüdi mõistnud kaks inimest ja ühe ettevõtte. Tunamullu oktoobris karistas maakohus pistise andmise eest OÜ-d Tanner ja selle juhatuse liiget Peeter Salmut ning mullu aprillis pistise võtmise eest Mati Songiseppa.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi kaitsepolitseiamet ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.