"Lähtudes ajakirjanduses avaldatud infost pole andmeid selle kohta, et ühtki ametnikku oleks kavandatud teenistusest vabastada ainuüksi sellepärast, et ta ei maksnud erakonna liikmemaksu," ütles Põder.

Põder lisas, et meedias avaldatud linnavalitsuse kirjavahetusest ja osapoolte selgitustest tuleb välja, et personalimuudatused olid vähemalt osaliselt seotud isiklike sooviavaldustega ja probleemidega tööülesannete täitmisel, mitte aga erakonnale raha maksmata jätmisega. "Seejuures on kahe reaalselt teenistusest lahkuva ametniku puhul väidetavalt lähtutud isiklikust sooviavaldusest."

Prokuratuuri esindaja sõnul võiks korruptsioonikuriteoga tegemist olla siis, kui ametniku teenistusse võtmisel või teenistusest vabastamisel oleks peamine ja ülekaalukas tingimus erakonnale liikmemaksu tasumine, mitte aga inimese professionaalsed oskused ja ametialased võimed.

Delfi ja ka teiste Eesti meediaväljaannete käsutusse sattus Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali kiri partei esimees Edgar Savisaarele, kus tehakse ettepanek ametist vabastada Tallinna nelja ametkonna juhid.

Toobal juhtis tähelepanu, et vaatamata korduvatele meeldetuletustele ei ole Tallinna linnavalitsuse keskkonnameti juhataja Otto Popel, Kesklinna valitsuse vanema asetäitja Reena Tolmik, mupo juhataja Monica Rand ja Tallinna abilinnapea nõunik Johannes Merilai oma kohustusi erakonna ees täitnud ning seoses sellega tegi Toobal ettepaneku kaaluda nende ametist vabastamist.

Nädala alguses teataski linnavalitsus, et ametniku algatusel ja isikliku avalduse põhjal vabastatakse ametist alates 18. märtsist Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja Monica Rand ning keskkonnaameti juhataja Otto Popel. Samas jäid aga Tolmik ja Merilai ametisse.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles nädala keskel toimunud pressikonverentsil, et jutt, nagu lastaks linnavalitsusest lahti neli ametkonna juhti, ei vasta tõele, sest tegelikult lahkub ametist üksnes keskkonnaameti juht Otto Popel.

Riigikogu korruptsioonivastase komisjoni aseesimees Liisa Pakosta ja riigikogu demokraatide ühenduse liige Kalle Laanet avaldasid eile arvamust, et Tallinna linnaametite politiseerimise taga võib olla korruptsioonikuritegu ning nad näevad linnavõimu tegevuses mõjuvõimuga kauplemise tunnuseid.