PPA logistikabüroo töötajat kahtlustatakse omastamises

 (31)
Pommikahtlus Narva mnt 13 juures
Pommikahtlus Narva mnt 13 juuresFoto: Madis Veltman

Teisipäeval pidasid Politsei- ja Piirivalveameti sisekontrolli töötajad kinni Lääne prefektuuri logistiku, keda kahtlustatakse omastamises.

Kahtlustuse kohaselt omastas Pärnu politseimajas töötanud logistik talle usaldatud vara, tekitas sellega kahju ning teenis ise majanduslikku kasu. Omastamise täpsema ulatuse ja muud asjaolud selgitab PPA sisekontrollibüroo alustatud kriminaalmenetluses.

Lääne prefektuuri sisekontrollijuht Gerrit Veebergi sõnul on menetlus aktiivse uurimise faasis ning tõendite kogumine käib. „Praeguseks kogutud info ei viita sellele, et omastamine oleks seotud mehe tööga PPAs, kuid kuna uurimistoimingud jätkuvad, siis ei saa seda ka välistada,“ ütles Veeberg.

PPA logistikabüroo juht Andres Sinimeri ütles, et logistikute tähtsaim kohustus on vastutada neile usaldatud vara ja vahendite säilimise ja heaperemeheliku kasutamise eest.

„Politsei logistikud peavad olema nii organisatsiooni sees kui kogu riigis eeskujuks, kuidas varaga ümber käia ning selline kahtlustus riivab politsei usaldusväärsust,“ ütles Sinimeri.

Töötaja on praeguseks esitanud lahkumisavalduse.