Põlvamaal said liiklusõnnetuses viga ema ja kaks väikelast


Põlva avarii
Põlva avariiFoto: Lõuna prefektuur

Põlvamaal sõitis noor naine autoga teelt välja ja vastu betoonist teetruupi. Õnnetuses said viga juht ja ka kaks autos väikelast.

Häirekeskus sai õnnetuse kohta teate täna hommikul mõni minut enne kella üheksat. Esialgsetel andmetel kaldus 22-aastase naise juhitud sõiduauto Volkswagen Passat Põlva vallas Rosma külas Ringtee 5. kilomeetril paremale poole teelt välja ja põrkas otse vastu betoonist teetruupi. Kokkupõrke tagajärjel paiskus sõiduauto maanteekraavist kõrvalteele ning maandus ratastel, teatas Lõuna prefektuur.

Liiklusõnnetuses said viga kõik kolm autos viibinud inimest. Kõrvalistmel turvatoolis olnud ja peagi kolmeseks saava tüdruku viisid meedikud Põlva haiglasse. Juhi taga turvatoolis olnud üheaastane poiss on üliraskes seisus. Tema ja autoroolis olnud naine viidi TÜ Kliinikumi.

Sündmuskohal töötanud politseinike sõnul oli autot juhtinud naine kaine, tal oli esmane juhtimisõigus ja kõik autos viibinud kasutasid turvavarustust. Sõiduki lähemal vaatlusel tuvastasid korrakaitsjad, et selle esimene parempoolne rehv oli ülemäära kulunud.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Toomas Lihtmaa paneb roolikeerajatele südamele, et liikluses võib osaleda üksnes tehniliselt korras sõiduvahendiga. „Seejuures on oluline, et ka auto rehvid vastaksid nõuetele ning et need ei oleks ülemäära vanad. Samuti ei tohi juht alahinnata valvsust, turvavarustuse kasutamist ning puhanud pead,“ lisas Lihtmaa.

Seotud lood:

Õnnetuse üksikasjade uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mida juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Põlva avarii Foto: Lõuna prefektuur