Politseinikke ja seejärel iseennast tulistanud mees suri haiglas


Leinaküünal
LeinaküünalFoto: Anna Aurelia Minev

Eile varahommikul joobes peaga ennast maha lasta ähvardanud, saabunud politseinike vastu tule avanud ning seejärel ka ennast tulistanud mees sai nõnda raskelt viga, et suri haiglas, kirjutab Õhtuleht.

Eile hommikul kella 5 paiku sai häirekeskus teate, et Tartumaal eramus ähvardab joobes 59-aastane mees end tulirelvast lasta.

PPA politseimajor Kaupo Martihhin ütles eile Delfile, et relvaga seotud juhtumile, kus oli kõrgendatud oht inimese elule ja tervisele, reageerisid kiirreageerijad. „Kohale saabunud politseinike eesmärk oli meest takistada endale viga tegemast, kui sündmused võtsid äkki ootamatu pöörde. Politseinikud sisenesid kilbi varjus koridori ning teisel korrusel end varjanud mees tegi politseinike suunas tulirelvast mitu lasku. Õnneks need politseinikke ei tabanud,“ kirjeldas politseimajor.

Korrakaitsjad tegid kohe ründe tõrjumiseks vastu kaks lasku, mis samuti ei tabanud. „Mees sulges end tuppa ning kostus järgmine lask. Politseinikud leidsid toast laskehaavaga mehe, kes oli end tulistanud."

Mees viidi haiglasse, kuid Õhtulehe andmetel olid tema vigastused nii tõsised, et ta seal hiljem suri.

Mehel polnud relvaluba ning relva päritolu on selgitamisel.