Politseikoer aitas tabada 3000-eurose konjaki varastanud purjus nooruki

 (20)
Politseikoerad Dexter ja Dax
Foto: Anni Õnneleid

Tartus varastati täna öösel poest 3000-eurone konjak, mille pihta pannud purjus alaealise tabasid nupukad politseinikud koostöös terava ninaga politseikoeraga.

Täna varahommikul kella 3.35 ajal sai häirekeskus teate, et Tartus lõhuti J. Kuperjanovi tänava kaupluse aknaklaas ning poest varastati 3202-eurone konjak, teatas Lõuna prefektuur.

Sündmuskohal asus kuriteos kahtlustatava jälge ajama teenistuskoer Dexter, kes juhatas politseinikud Pepleri tänava maja õuele, kus oli maas näha ka verd. Eeldades, et kuriteos kahtlustatav on edasi liikunud sõidukiga, selgitas politsei korrapidaja taksodispetšeritega suheldes välja, et otsitav mees istus Pepleri tänaval taksosse ja sõitis sellega Peetri tänavale.

Peetri tänava kortermaja ees võttis Dexter taas otsitava jälje üles ning tiris korrakaitsjad maja keldrisse, kus 17-aastane noormees peidus oli. Hinnalist konjakit mehe juurest ja tema elukohast ei leitud. Noormees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ja ta toimetati arestimajja. Vigastatud kätega mehele andsid meedikud esmaabi ja ta paigutati kainenema.

Kriminaalpolitseinike töö tulemusena õnnestus täna hommikul kätte saada ka hinnaline konjak.