Politsei: Varvara leidmiskoht otsiti veel eile läbi

 (174)
Politsei: Varvara leidmiskoht otsiti veel eile läbi
Foto: NPA

Vabatahtlikud otsijad leidsid täna hommikul kell 10.51 Narva jäähalli juurest väikese Varvara surnukeha. Veel eile otsiti see piirkond läbi, kuid kedagi ei leitud, selgus politsei pressikonverentsil.

Riieteta tüdruku vägivallatunnustega surnukeha leiti lume alt. Kas tüdruk oli lumega kaetud või oli ta lume alla maetud, ei täpsustatud uurimise huvides.

Kas ja mida kurjategija tüdrukuga enne surma tegi, selgitab ekspertiis. Ka surma põhjuse ning täpse surmaaja selgitab välja ekspertiis.

Kahtlusalust politseil veel ei ole. Politsei jätkab aktiivselt juurdlust ning on tänulik kõigi uurimisele kaasaaitavate vihjete eest.

Ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luugi sõnul polnud lapse surnukehal riideid seljas ning tema kehal tuvastati esialgsel vaatlusel vägivallatundemärgid. "Tüdruku surnukeha saadeti kohtumeditsiinilisse ekspertiisi, et tuvastada surma põhjus. Politsei kontrollib mitmesuguseid versioone, muu hulgas ei saa välistada seksuaalkuritegu," ütles Luuk BNS-ile.

Luugi sõnul on Ida prefektuur seadnud lapse surma asjaolude selgitamise oma esmaseks prioriteediks ning aktiivne töö käib, kuid seni veel kahtlustatavat tabatud pole.

Politsei tänas pressikonverentsil ka kõiki vabatahtlikke, kes otsingutel osalesid. Kokku osales otsingutel rohkem kui 100 vabatahtlikku.