Politsei teeb üle-eestilise kainuskontrolli

 (30)
Politseireid Tallinna piiril
Politseireid Tallinna piirilFoto: Andres Putting

Politsei kontrollib täna sõidukijuhtide kainust nii linnas kui ka asulavälistel teedel kogu Eestis. Tänavu on joobes juhid põhjustanud 120 liiklusõnnetust, mille tagajärjel on saanud viga 163 ning hukkunud 14 liiklejat.

Politseinikud on selle aasta jooksul pidanud kinni ligi 6400 autojuhti, kelle tervislik seisund ei võimaldanud autot juhtida, teatas PPA pressiesindaja.

Politsei- ja piirivalveameti komissar Riho Tänak nentis, et kuigi suur osa liiklejatest käituvad seaduskuulekalt, kõrvaldavad korrakaitsjad nii igapäevase töö kui ka „Kõik puhuvad“ operatsioonide tulemusel päevas kümneid napsitanud roolikeerajaid, kes seavad ohtu nii enda kui ka kaasliiklejate turvalisuse.

„Paraku ei teadvusta kõik autojuhid seda, et ka väike kogus alkoholi või selle jääk organismis pärsib juhi oskusi, valmisolekut liikluses hakkama saada ning ohu korras kiiresti õigeid otsuseid teha. Tihti on just joobes juhtide osalusel juhtunud liiklusõnnetused traagiliste tagajärgedega, mistõttu on iga üksiku alkoholi tarvitanud juhi peatamine õnnetuste vältimiseks väga vajalik,“ selgitas Tänak.