Politsei sai turvalintidelt Tartu tapatöö osas tõendeid, põlema pandud laps on raskes seisus haiglas

 (105)
Põlenud auto ja surnukeha asukoht
Põlenud auto ja surnukeha leiti Lääne tänava hoovistFoto: Hendrik Osula

Lõuna politseiprefektuuri töötajad on Tartus Lääne tänava hoovile suunatud turvakaamera turvalindid läbi vaadanud ja saanud sealt pealt ka tõendeid öise kuriteo kohta.

„Turvalindid on üle vaadatud ja seal peal on ka kuriteo kohta tõendeid,“ ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel Delfile täna pärastlõunal. Milliseid tõendeid politsei sai, ei saanud Peitel uurimise huvides öelda.

Peitel ei osanud öelda, millal praegu arstide hoole all olev 33-aastane põletushaavadega haiglasse viidud Eleri vahistatakse. Ees ootab tema ülekuulamine.

Peiteli sõnul ei ole politseil sellist infot, et keegi teine võiks veel olla kuriteoga seotud. „Praegu on selle sündmusega seotud naine, kes on hetkel arstide hoole all,“ ütles Peitel.

Haiglas arstide hoole all on ka Eleri kolmeaastane poeg, kelle terviseseisund on raske, kuid stabiilne.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina ütles Delfile, et Eleri ei ole veel vahi alla võetud. Tema sõnul koguvad kriminaalpolitseinikud öösel toimunud jõhkra kuriteo kohta tõendeid.

Kostina sõnul avalikkuse jaoks uut infot ei ole ja ei tule ka enne kui valmib kohtuarstlik ekspertiis.

Täna öösel kell 00.48 sai häirekeskus teate Tartus Lääne tänaval põlevast sõiduautost Mazda, mille alt leiti teibiga kinni seotud 30-aastase Sigridi surnukeha.

Seotud lood:

Sõidukiomaniku korterist avastasid politseinikud põlevast voodist leekides Eleri, kes hoidis süles oma 3-aastast poega. Haiglas tuvastati mõlemal kuni 20 protsendi ulatuses põletushaavu.

Tapetud Sigrid ja praegu haiglaravil olev Eleri elasid ühiselt samas korteris. Milline oli nende omavaheline suhe, selgitab uurimine. Esialgsetel andmetel sai kõik alguse problemaatilistest isiklikest suhetest.