Politsei palub abi Tartu sarisüütaja tabamiseks

 (27)
TÜ 100 tõrvikurongkäik
TÜ 100 tõrvikurongkäikFoto: Argo Ingver

Politsei viib läbi kriminaalmenetlust selgitamaks Tartus 22. detsembri hommikul aset leidnud süütamiste tagamaid. Erinevate menetlustoimingute läbiviimise kõrval palub politsei muuhulgas abi linnaelanikelt.

„Kriminaalpolitseinikud tegelevad aktiivselt tõendite kogumisega, et süütamiste tagamaad ja kahtlusalune kindlaks teha. Kui kellelgi on ülikooli lähistel ja Struve tänaval, ka Tammelinnas Elva ja Variku linnaosas Kirsi tänaval või nende ümbruskonnas valvekaameraid, mille salvestusi veel politseiga ei ole jagatud, palutakse sest kindlasti teada anda. Samuti, kui keegi märkas 22. detsembri varahommikul neis piirkondades kahtlast liikumist või tegevust, ka sellest politseile kindlasti teada anda,“ ütles Tartu politseijaoskonna politseikapten Tauno Pärli.

Eile varahommikul algas süütamiste laine Tartu ülikooliga, seejärel pandi Elva ja Kirsi tänavatel põlema kaks kuuri. Süütamiste jada lõppes kella 9 paiku ülikooli raamatukogu juures, kus süüdati raamatulaenutuskast. Esimene kuritegu nägi välja nii, et ülikooli aknasse visati süütepudel.

Päästjad kustutasid tule ja keegi viga ei saanud. Politsei tuvastab kuriteo toimepanijat ja teisi üksikasju kriminaalmenetluses.