Politsei otsib Valgas kadunuks jäänud 60-aastast Aivarit

 (3)
Politsei otsib Valgas kadunuks jäänud 60-aastast Aivarit
Politsei otsib Valgas kadunuks jäänud 60-aastast Aivarit

Politsei palub kaasabi selgitamaks 60-aastase Aivari asukohta, kes lahkus 10. detsembri hommikul Valga linnas oma kodust ning ei ole sinna seni naasnud.

Kadunud mehe otsinguid juhtiv piirkonnapolitseinik Marek Käis rääkis hommikul, et Aivari lähedased pöördusid eile kella 16 paiku politsei poole ning andsid teada, et hommikul kodust teadmata suunas lahkunud mees ei ole seni koju naasnud ning temaga ei ole võimalik kontakti saada.

"Teada on, et mees lahkus kodust ilma telefoni ning dokumentideta, tal esineb terviseprobleeme ning ta võib end ohtu seada," kirjeldas piirkonnapolitseinik.

Eile õhtul alustatud otsingu käigus sai üle kontrollitud nii Kuperjanovi tänaval asuv kodumaja ümbrus kui ka mehe varasema elukoht Raavitsa külas. "Oleme suhelnud mehe lähedaste, laste ja sõpradega, kuid keegi neist ei tea Aivarist midagi. Infot kadunud Aivari kohta oleme uurinud ka meditsiiniasutustest, kuid ka sinna ei ole ta sattunud," selgitas Käis.

Ta lisas hommikul, et otsingud jätkuvad ja osa otsingumeeskonnast kontrollib mehe kodukanti ka päevavalguses ning teised analüüsivad linnakaamerate salvestusi selgitamaks, kas on ehk mehe liikumine kuskile talletunud.

Õhtul rääkis Käis, et tänase päeva jooksul on politsei ühes vabatahtlikega läbi käinud Valga linna erinevad piirkonnad ning üle vaadanud ka linnalähedase metsatuka ja võsastiku. "Päevavalguses käisime läbi ka piirkonda jäävad vanad ja tühjana seisvad majad, kontrollisime erinevaid aadresse, kus mees võiks viibida, kuid seni meest leida õnnestunud ei ole, otsingud jätkuvad," selgitas ta.

Kodust lahkudes oli Aivaril seljas kirev punast värvi ruuduline jope, jalas mustad püksid ja kummijalatsid ning peas must müts. Ta on umbes 180 cm pikk, hallide juuste ja habemega ning kannab prille.

Politsei palub jätkuvalt kõigil, kes kirjeldatud meest kuskil näinud on või teavad midagi tema asukohast, sellest hädaabinumbril 112 kohe teada anda. Abiks oleks seegi, kui kõik Valga linna elanikud ja ettevõtjad kontrolliks igaks juhuks üle neile kuuluva territooriumi, hooned ja kõrvalhooned selgitamaks, ega mees juhtumisi abivajavas seisundis just sinna peavarju pole tulnud otsima.