Laupäeval anti politseile teada 67-aastase mehe kadumisest, kellega lähedased said viimati kontakti sama nädala kolmapäeval. Otsingute käigus leiti Mäksa vallas Emajõe Suursoo äärest mehe paat ning sellest ka talle kuulunud mobiiltelefon. Mehikoorma kordoni piirivalvurite otsingud jõel sel päeval tulemusi ei andnud ning pimeduse tõttu tuli õhtuks otsingud lõpetada.

Järgmisel hommikul naasid piirivalvurid taas jõele ning otsingutesse kaasati kopter ja jäljekoer. Ennelõunal tuvastas kopterimeeskond ühel jõekaldal surnukeha ning kontrollimisel selgus, et tegu oli otsitava isikuga. Surnukeha saadeti kohtuarstlikule lahangule surma põhjuse väljaselgitamiseks.

Reedel kella 17 paiku teatati Varnja kordoni piirivalvuritele, et samal hommikul oli 51-aastane naine Emajõe suursoosse marjule läinud ning ära eksinud. Kuna naisel oli kaasas mobiiltelefon, said piirivalvurid temaga ühenduses olla ja täpsustada tema võimalikku asukohta. Soo juurde sõitnuna lasid piirivalvurid õhku kaks raketti, andsid helisignaaliga märku, millises suunas liikuda ning kammisid sooümbrust läbi. Naise sõnutsi nägi ta rakette ja kuulis ka sireeni. Vähem kui tund pärast väljakutse saamist kuulsid piirivalvurid juba eksinu hõikeid, liikusid talle vastu ja tõid naise soost välja.

Sama päeva õhtul kella 19 ajal laekus Põlva politseile info, et Ahja vallas on kadunuks jäänud 81-aastane proua. Naise leidmiseks alustati otsinguid, milles osalesid politseinikud, piirivalvur ühes jäljekoeraga ning lisaks ka otsitava omaksed. Pilkase pimeduse ja paksu udu tõttu, kella 00.40 ajal, tuli otsingud tulemusetult lõpetada.

Hommikul jätkunud otsingutesse kaasati lisaks veel helikopter, Ahja Jahiseltsi jahimehed ja kohalikud elanikud. Ennelõunaks leidis kopterimeeskond naise ühest metsaservast üles, ta vintsiti kopteripardale ning anti alajahtumise tõttu üle meedikutele. Selgus, et naine oli jalutama läinud ja ära eksinud.

Lõuna prefektuuri juhtimiskeskuse juht Ottomar Virk ütles, et isikute otsingud maastikul on aeganõudvad ja ressursimahukad tegevused, mistõttu on sellest palju abi, kui kohalikud inimesed, olenemata kellaajast, appi tulevad. „Mida suurem on kohalike ja vabatahtlike panus sellistesse otsingutesse, seda suurem on võimalus, et abivajajani jõutakse oluliselt kiiremini,“ lisas ta.