Politsei kontrollib Lõuna-Eestis jalgrattureid

 (14)
Politsei kontrollib Lõuna-Eestis jalgrattureid
Foto on illustratiivne.Foto: Arno Mikkor

Ajavahemikul 20. - 24. mai pöörab Lõuna prefektuur enam tähelepanu jalgratturite ohutusvarustuse kasutamisele ja juhilubade olemasolule eesmärgiga parandada jalgratturite turvalisust liikluses.

Jalgrattaõnnetuste statistika on Lõuna-Eesti puhul juba aastaid andnud palju põhjust muretsemiseks. Ainuüksi viimase kolme aasta vältel on Lõuna-Eestis liiklusõnnetustes hukkunud 11 jalgratturit, teatas politsei pressiesindaja.

Sellest tulenevalt on Lõuna prefektuur alates 2011. aastast korraldanud kaherattaliste teemanädalaid, mille raames pööratakse erilist tähelepanu juhtimisõiguse olemasolule, jalgratta tehnilisele korrasolekule, turvavarustuse kasutamisele ning liikluseeskirjade järgimisele jalgratturite poolt.

Teemanädala kaudset mõju võis tunda juba 2012. aastal, kui Lõuna prefektuuri territooriumil ei hukkunud ühtegi ratturit. Samuti ilmnes, et õnnetusse sattunud ratturid kandsid märgatavalt rohkem nõuetekohaselt turvavarustust.

Lõuna prefektuuri politseileitnant Helmer Hallik ütles, et jalgrattaõnnetuste statistika Lõuna-Eestis näitab küll tasapisi paranemist, ent kui püsivalt ratta korrasolekut ei kontrollita ja turvavarustust ei kasutata, võivad peagi saabuda kurvad tagajärjed.

„Et rõõm rattasõidust üürikeseks ei jääks ja tervislike eluviiside kõrval tõepoolest ka jalgratturi elu kaitstud oleks, on politseil praegu kõige sobilikum aeg jalgratastele ja jalgratturitele pühendumiseks. Seda enam, et noored jalgratturid on sügisel ja talvel tublisti vaeva näinud, eksameid teinud ning load saanud. Nende vaeva tunnustamiseks ja ühtlasi nende innustamiseks edasisele õiguskuulekusele eesolev teemanädal korraldatud ongi,“ selgitas Hallik.

Seotud lood:

Möödunud kevadel läbiviidud kampaania ajal kontrolliti 520 ratturit, kellest vähem kui pooled (40%) kasutasid kiivrit. Täiesti korras jalgrattaga, kiivri ja loaga varustatud rattureid oli liikluses kokku 110 ning neid kõiki premeeriti vastava kleebisega.

Politsei tuletab meelde, et jalgrattal peab olema signaalkell, korras pidurid, ees valge, taga punane ja vähemalt ühe ratta mõlemal küljel valge või kollane helkur. Pimedal ajal ka ees valge ja taga punane töökorras olev tuli ning soovituslik on kanda pimedal ajal helkurvesti. Lisaks peavad alla 16aastased sõites kandma kiivrit ja kaasas kandma jalgratturi juhiluba.