Politsei hoiatab: Leedu kelmid petsid eakalt tartlaselt välja 3000 eurot

 (29)
politseilint
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Lõuna prefektuuri juhtimiskeskus on saanud teateid selle kohta, et Tartus Annelinna piirkonnas on täna aktiivselt tegutsemas kelmid, kes petavad inimestelt raha välja.

Täna keskpäeval sai 76aastane mees oma telefonile kõne, kus väidetavasti tema lähedasele sarnaneva häälega isik teatas raskest liiklusõnnetusest. Et edasisi sekeldusi ja menetlust vältida, oli tarvis 3000 eurot.

Eakas mees ei teadnud, et helistajaks on tegelikult Leedust pärit petised ning langes kelmuse ohvriks. Peagi saadeti eaka mehe koduuksele tankistist neiu, kellele tuli raha üle anda.

Tegu oli umbes 17-20aastase naisega, umbes 160cm pikk, tumeda poisipeaga, seljas kandis musta tagi, jalas tumedaid teksaseid ning punakaid kingi, kaasa oli suurem nahast õlakott.

Kirjeldatud neiu kohta, kes püüab inimestelt raha kätte saada, on politseile laekunud täna Annelinna piirkonnast teisigi teateid, kuid nendel juhtudel pole keegi kelmuse ohvriks langenud.

Politsei tegeleb aktiivselt juhtunuga ning palub kõikidel inimestel ühendust võtta oma eakate sugulaste ja tuttavatega hoiatamaks neid petuskeemist.

Eeskätt tuleks ühendust võtta just vene keelt kõnelevate või venepärase nimega eakamate lähedastega.