Politsei hoiatab: laulupeolt lahkujad peaksid kannatust varuma

 (8)
Politsei hoiatab: laulupeolt lahkujad peaksid kannatust varuma
Foto: Andres Putting

Kuna täna õhtul liigub XI noorte laulu- ja tantsupeolt koju suur hulk jalakäijaid, võib tekkida vajadus Narva maanteel liiklus ajutiselt sulgeda.

Kuna rahvast, kes laulu- ja tantsupeo lõppedes Lauluväljakult koju hakkab liikuma, on üsna palju ning liiklus mõnda aega häiritud, palub politsei nii peolistelt kui teistelt liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Kõige kiiremini pääsevad liikuma need, kes tulid peopaika jalgsi või jalgrattaga, autoga liikujad peavad aga varuma kannatust.

„Et jalakäijaid on väga suur hulk, siis võib tekkida olukord, kus Narva maantee jääbki peolt lahkuvate jalakäijate ning busside päralt. See aga tähendab, et taksot ei pruugi olla võimalik tellida lähemale kui kesklinna,“ hoiatas Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Kristian Jaani, kuid avaldas lootust, et liikluse nii ulatuslikuks sulgemiseks siiski vajadust ei teki.

Liiklusohutuse tagmaiseks võib tekkida vajadus sulgeda Narva maantee mõlemas suunas alates Smuuli teest Pronksi tänavani ning Pirita poolt Pirita teest kuni Saare teeni. Sellisel juhul pääsevad läbi vaid bussid. Autoga peopaika tulnud saavad Lauluväljaku piirkonnast lahkuda Lasnamäe kaudu.