Politsei algatas Keila hooldekodu peksuloo uurimiseks kriminaalmenetluse

 (98)
Keila Haigla Veebruar 2014
Keila haigla Foto: Andres Putting

Lisaks Keila haigla juhtkonnale on väidetavat hooldekodu elanike peksmist hooldusõdede poolt hakanud uurima ka politsei.

Põhja prefektuur kinnitas, et algatatud on kriminaalmenetlus kehalise väärkohtlemise tunnustel. Politsei palus ka inimestele südamele panna, et sellistel puhkudel alati politseisse teatataks. 

Haigla juhtkond on samuti hakanud uurima eile sotsiaalmeedias levinud väiteid, et purjus hooldajad peksid oma eakaid patsiente. Väidetavalt oli öösel toimunud jooming ning täis peaga oli õde või mitu haigla töötajat läinud kallale palatis olnud patsientidele, tekitades vanuritele mitmetesse kohtadesse sinikaid, kirjeldas ühe kannatanud patsiendi sugulane.

"Haigla juhtkond suhtub sellesse infosse väga tõsiselt ning alustas asjaolude väljaselgitamist," teatas Delfile sihtasutuse PJV Hooldusravi juhatuse liige Rasmus Vesiloo. "Pühapäeva õhtul kohe pärast info laekumist käis juhtkond kohal, vestles patsientidega ja suhtles omastega. Tööl olnud õdede ja hooldajate seletuskirjad saame esmaspäeva päeva jooksul," ütles Vesiloo. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad haigla poolt tõenäoliselt homme.