Pirita jões jäi kadunuks kirikupühade puhul jääauku sukeldunud mees


Lumi ja Pirita jõgi
Lumi ja Pirita jõgiFoto: Jaanus Lensment

Täna õhtul kell 19.41 helistas Pirita jõe ääres aega veetnud seltskond häirekeskusesse ja teatas, et Hooldekodu teel on jäänud jões kadunuks 36-aastane mees. Paraku päästjate otsingud jää alt meest ei leidnud ning praeguseks on need ka lõpetatud.

Õigeusklikud, kes tähistavad kirikupühi vana kalendri järgi, pühitsevad sel nädalavahetusel kolmekuningapäeva sukeldumisega jääauku, et end pühaks päevaks puhastada.

Talisuplust tegi ka seltskond, kelle üks liige jää all kadunuks jäi. Traditsioonid jäävad traditsioonideks, siiski ei ole selline tegevus turvaline pimedas ja kindlasti ei käi ujumise ega ka lihtsalt jääkülma vette kastmise juurde alkohol.

Jääaluse vee temperatuur on paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab tavaline täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem.

Loodusliku veekogu jääl tasub olla ettevaatlik. Päästeamet mõõdab regulaarselt jää paksust populaarsematel siseveekogudel ning tulemusi saab vaadata kaardirakenduselt .