Piirivalvurid tõmbasid jahi madalikult lahti

 (1)
Piirivalvurid tõmbasid jahi madalikult lahti
Foto: Ilmar Saabas

Eile sai Lääne piirivalvepiirkonna Haapsalu piirivalvekordoni korrapidaja abipalve madalikule sõitnud jahi kaptenilt. Piirivalvurid abistasid jahi madalikult lahti.

Eile, kell 16.45 helistas Eesti jahi HANSA kapten Haapsalu piirivalvekordoni korrapidajale ning palus abi Hallikivi madalal madalikule sõitnud jahi abistamisel. Piirivalvekaater koos toimkonnaga suundus abivajajatele appi, teatas piirivalve pressiesindaja.

Hansa koos kolme meeskonnaliikmega pardal oli väljasõidul Haapsalust ning möödumas Hallikivi madalast. Kapteni seletuse kohaselt oli elektrooniline merekaart näidanud veetaset üle kolme meetri, tegelik veetase õnnetuse hetkel oli aga umbes pool meetrit, mis põhjustas aluse madalikule sõitmise.

Kell 18.20 saadi alus madalikult lahti. Jahil vigastusi ei täheldatud ning alus liikus omal jõul tagasi Haapsalu suunas. Pardal viibinud isikute tervislik seisund oli hea ning keegi arstiabi ei vajanud.

Hallikivi madal asub Vormsi saare ja Noarootsi poolsaare vahelisel merealal. Madalik, kuhu 9,08 meetri pikkune ja 1,5 meetrise süvisega Hansa sattus, asus ligikaudu kolm kilomeetrit Noarootsi rannikust lääne pool.