Pedofiilias süüdistatava Kaur Hansoni naine: valikud olid mustvalged

 (195)
kaur hanson
Kaur HansonFoto: Eesti Ekspress, Vallo Kruuser

Pedofiilias süüdistatava endise Lastevanemate liidu peasekretäri Kaur Hansoni abikaasa tunnistas, et tema vaikis oma abikaasa suhtes tekkinud kahtlustest seetõttu, et “valikud olid liialt must-valged”.

Varjatud näoga ETV saatele “Ringvaade” intervjuud andes ütles Hansoni naine, et tema vaikimise põhjuseks oli ka see, et ta oli juba liiga kaua vaikinud.

“Oli ainult see valik, et ma annan oma mehe üles ja ta läheb paljudeks aastateks vangi. Sa saad ta kas hukkamisele viia või vaikida,” rääkis ta ning lisas, et ta oleks soovinud näiteks oma meest kuhugi ravile saata. Naine kinnitas, et ta otsis võimalusi olukorda lahendada, kuid õiget abi ei leidnud.

Oma kodust elu ja kahtlusi ta kinnisele kohtuistungile viidates detailselt ei kommenteerinud, kuid lisas, et “väikestes doosides harjub inimene paljude asjadega”.

Samuti mainis ta, et esimesed kahtlused oma abikaasa suhtes tekkisid tal juba kaua aega tagasi.

“Kuidas edasi?” küsis ETV ajakirjanik intervjuu lõpetuseks.

“Kui väga hulluks läheb, siis tuleb ilmselt emigreeruda,” sõnas Hansoni naine.

Prokuratuur süüdistab Kaur Hansonit aastaid kestnud poisslaste vägistamises ja pornofilmide valmistamises. Prokurör nõudis algselt Hansonile karistuseks maksimaalmäära ehk 15 aastat vangistust, kuid viimane nõustus asja lahendamisega lühimenetluses, mistõttu vähendatakse karistusaega kolmandiku võrra, kirjutas täna Eesti Ekspress.

Nii karm karistus tuleb kõne alla eriti tülgastavate asjaolude ja parandamatuks peetava retsidivisti puhul.

Politsei pidas Hansoni kinni 11. märtsil 2009 Tallinna kesklinnas.