Pedjasaar ja kaitsepolitsei said kokkuleppele

 (7)
Pedjasaar ja kaitsepolitsei said kokkuleppele
Foto: Ilmar Saabas

Maadevahetuse kriminaalasjas süüdistatav Tarmo Pedjasaar ja kaitsepolitseiamet sõlmisid jälitustoimingutega tutvumise vaidluses kohtuvälise kokkuleppe.

Kaitsepolitsei andis Pedjasaarele (41) võimaluse tutvuda tema kohta jälitustoimingutega kogutud andmetega Tallinnas kaitsepolitseiametis Tallinna halduskohtu kinnitatud kuupäevadel, vahendab ERR Uudised.

Pedjasaar kaebas kohtusse kaitsepolitsei vaidemenetluse otsuse, millega amet keeldus talle maadevahetuse kriminaalasjas jälitustoimingutega kogutud andmete tutvustamisest. Halduskohus andis pooltele vaidluse lahendamiseks aega ning kinnitas sõlmitud kokkuleppe.

Maadevahetuse kriminaalasjas on kohtu all kunagine keskkonnaminister, endine Rahvaliidu juht ja riigikogu liige Villu Reiljan (56), rahvaliitlasest endine põllumajandusminister ja riigikogu liige Ester Tuiksoo (44), Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus (49), maa-ameti eksjuht Kalev Kangur (41), TSM juht ja omanik Einar Vettus (45), Saarte Investeeringute juht Tullio Liblik (45) ning Isamaa ja Res Publica Liidu Tartu piirkonna juhatuse endine liige Pedjasaar ning juriidiliste isikutena on kohtu all AS Järvevana ja AS E.L.L. Kinnisvara.