“Pealtnägija”: Veronika Dari mõrva uurimine pole läbi

 (26)
“Pealtnägija”: Veronika Dari mõrva uurimine pole läbi
Foto: Ilmar Saabas

ETV saade “Pealtnägija” avas uusi fakte uurimise kohta, kes ikkagi tellis kõrge riigiametniku Tiit Ottise atentaadi, mille ohvriks langes 16aastane koolitüdruk Veronika Dari.

Pealtnäha on julm kuritöö saanud oma loogilise lõpu ja toimikud on saadetud arhiivi. Avalikkus aga ei tea, et tegelikult käib jälitustöö tänaseni, sest uurijaid häirib fakt, et meie hulgas liigub senini vabalt ringi mees, kes Tiit Ottise tapmise tellis, vahendavad ERR Uudised “Pealtnägijat”.

“Aga muidugi häirib ja eks see häirimise vastu saabki ainult teha seda, et me peame selle inimese kohtu ette viima, tõendama tema teo või tema osaluse selles või vähemalt tõendama selle, et ta teadis sellest,” ütles Põhja politseiprefektuuri prefekt Elmar Vaher. “Me töötame kellegi kallal koos prokuratuuriga.”

Viimane lüli enne Ottise palgamõrva tellijat on Nikolai Galkovski, kelle kohus pani sel suvel üheksaks aastaks vangi koolitüdruku tapmisele kaasaaitamise eest. KGB erikooli endine kursant eitas aga jäiselt süüd ja vaikis lõpuni.