“Pealtnägija”: kirurg jagas kohtualusele libatõendeid

 (30)
arstid
Foto: Ilmar Saabas

Tervishoiuameti järelevalve tuvastas, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla rindkerekirurg Andrus Arro on korduvalt väljastanud alusetuid tervisetõendeid maksukuriteos süüdistatavale Valga ärimehele Raivo Paalale.

Juhtumi märksõnadeks on fiktiivsed saatekirjad ja röntgenülesvõttel varjude nägemine, mida ükski teine arst ei näinud. Kõige hämmastavam episood pärineb mullu 19. detsembrist, mil tekkis kahtlus, et pealinna arst hindas Valgas elava kohtualuse seisundit teda nägemata, vahendavad ERR Uudised tänast ETV saadet“Pealtnägija”.

“Kui arst teadvalt paneb kirja valediagnoosi, siis on see dokumendi võltsimine ja kuritegu,” ütleb “Pealtnägijale” riigi peaprokurör Norman Aas. “Paberitesse süüvides — see ei saanud olla juhuslik,” lisab tervishoiuameti peadirektor Üllar Kaljumäe.

Dr Arro poolt väljastastatud tõendid rändasid Tartu maakohtusse, kus maksupettuses süüdistatav Raivo Paala oma kesisele tervisele viidates korduvalt istungeid edasi lükkas. Tänavu juunis mõistis kohus Paala õigeks, viidates kuritegude aegumisele ja mõistliku aja menetluse põhimõtte rikkumisele.