Pärnumaal taksojuhi mõrvamises kahtlustatavad noormehed keelduvad ütluste andmisest

 (35)
Pärnu taksojuhi tapmises kahtlustatavad
Pärnu taksojuhi tapmises kahtlustatavadFoto: Politsei foto

Üks kahtlustatav toodi Leedust Eestisse eile õhtul, teine täna keskpäeval. Pärnu Maakohus kontrollis täna noormeeste vahistamise aluseid, nagu seadus ette näeb, ja jättis kahtlustatavad eeluurimise ajaks vahi alla.

Ringkonnaprokurör Gardi Andersoni sõnul keeldusid kahtlustatavad ütluste andmisest.

31. jaanuaril kella 21 ajal sai politsei teate, et Pärnumaal on taksojuhilt röövitud sõiduk Mercedes-Benz ja seda juhtinud 65-aastase mehega ei ole õnnestunud ühendust saada. Esialgsetel andmetel sai röövitud takso juht kell 20.34 väljakutse Pärnumaale Pulli külla. Politsei tuvastas, et sõiduk lahkus Eestist kella 22 paiku Ikla kaudu ja seejärel informeeriti kolleege nii Lätis kui ka Leedus. Leedu politsei abiga peeti röövitud sõiduk Panevėžyse lähedal kinni. Sõidukis olid Eesti kodakondsusega 18- ja 20-aastane mees, kes alaliselt Eestis ei ela.

Kadunud taksojuhi torkehaavadega surnukeha leiti järgmisel päeval Pulli küla lähedalt.

Leedu kohus vahistas mõrvas kahtlustatavad Eesti õigusabitaotluse alusel ja 4. märtsil otsustati nad Eestile välja anda.

Juhtunu uurimiseks on käimas kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb tapmist röövimise eesmärgil ehk mõrva. Süüdimõistmisel näeb seadus sellise teo eest ette kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistuse.

Menetlust viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.