Päev liikluses: Valgamaal hukkus 70aastane mopeedijuht

Täiendatud oluliselt kell 10.30
Kiiver polnud kinnitatud, seetõttu polnud sellest ka kasu.
Kiiver polnud kinnitatud, seetõttu polnud sellest ka kasu.

Eile hukkus liiklusõnnetuses 70aastane mopeedijuht, lisaks said viga kaks mootorratturit.

Eile varahommikul juhtus Valgamaal liiklusõnnetus, milles kaotas elu mopeediga kukkunud 70-aastane mees.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Kaimar Karm rääkis, et info Valga vallas juhtunud liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele eile varahommikul, mõned minutid peale kella 7. „Esialgsetel andmetel oli 70-aastase mehe juhitud mopeed liikunud mööda Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa tee 4. kilomeetrit, kui juht kaotas veel teadmata põhjusel oma masina üle kontrolli ning kukkus“, kirjeldas Karm.

Politseiniku sõnul oli eakal mehel peas küll kaitsekiiver, kuid selle turvarihmasid polnud võimalik kinnitada, mistõttu paiskus kiiver mehelt kukkudes peast ning ta sai üliraskelt viga. „Meedikud viisid raskes seisus mehe TÜ Kliinikumi, kus ta kahjuks õhtul suri,“ lisas ta.

Tee avariipaigas oli asfaltkattega, kuiv ning sõidukorras. Juhi kainus ning mopeedi tehniline seisukord selgub ekspertiisis.

„Selle õnnetuse täpsemad üksikasjad ning ratturi kukkumise põhjus on alles selgitamisel, kuid esialgu saab öelda, et korralik nõuetele vastav kaitsekiiver oleks kukkumisel saadud raskeid vigastusi oluliselt vähendanud. Seetõttu on ääretult oluline, et iga kaherattalise juht läheks sõitu vaid korraliku turvavarustusega, mis õnnetuse juhtudes päriselt ka juhti kaitseb,“ sõnas politseinik.

Kella 13.31 paku sooritas 56-aastane mees Lääne-Virumaal Kadrina alevikus mootorrattaga Yamaha Pargi tänavalt vasakpööret Rakvere teele ja kukkus. Juht toimetati Rakvere haiglasse kontrolli.

Kell 14.40 toimus liiklusõnnetus Põhja-Pärnumaa vallas Tallinn-Pärnu-Ikla mnt 106. kilomeetril, kus esialgseil andmeil sooritas 33-aastane mees mootorrattaga Kawasaki möödasõitu samas suunas ees liikunud tumedast sõidukist. Paraku alustas tume sõiduk möödasõitu tema ees samas suunas liikunud sõidukist ning mootorratta ja tumeda sõiduki vahel toimus arvatavasti külgkokkupõrge.

Mootorrattur toimetati Pärnu haiglasse ja hiljem edasi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati viis alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti. Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid ei laekunud.