Päev liikluses: Tallinnas sõideti ülekäigurajal otsa noorele naisele, Tamsalus sõitis joobes mees rattaga ette autole

 (4)
Politsei- ja Piirivalveamet Tartus
Foto on illustreeriv.Foto: Argo Ingver

Eile toimus paraku üle Eesti mitu tõsisemat liiklusõnnetust.

Eile kella 11.16 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Vabaduse väljaku bussipeatuse juures, kus 66-aastane mees alustas bussiga Scania liikumist, kuid ei märganud otse liikuvat sõiduautot ning pidurdas. Pidurduse tagajärjel kukkus bussis 82-aastane naine, kes toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Kella 13.15 ajal toimus liiklusõnnetus Tallinnas Kloostrimetsa teel, kus 22-aastane naine sõitis sõiduautoga Citroen C5 otsa reguleerimata ülekäigurajal sõiduteed ületanud 30-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kella 18.35 ajal toimus aga liiklusõnnetus Lääne-Virumaal Tamsalus Tehnika ja Müntheri tn ristmikul, kus alkoholijoobes 51-aastane mees eiras jalgrattaga liiklusmärki "Anna teed" ja sõitis ette peateel liikunud sõiduautole Opel Insignia, mida juhtis 48-aastane mees. Jalgrattur toimetati Rakvere Haiglasse.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati ka üks narko- ja üheksa alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti.

Seotud lood:

Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid ei laekunud.

Politsei tuletab meelde, et alkohol ja sõiduki juhtimine ei käi kokku. Pühade eel on lähedastel, tuttavatel või kaasliiklejatel võimalus õigel ajal sekkuda ja hullem ära hoida. Enne peole sõitmist tuleks kokku leppida, kes seltskonna turvaliselt koju toimetab.