Paadunud kriminaal leidis taaskord trellid, kui jootis alaealisele viina ja üritas vägistada 71-aastast naist

 (106)
Kogenud vang on pussitanud inimest ka viie euro nimel
Fotolavastus
FotolavastusFoto: Ester Vaitmaa

Üleeile mõistis Pärnu maakohus vägistamiskatses ja alaealise alkoholi tarbimisele kallutamises süüdi korduvalt kriminaalkorras karistatud 27-aastase Aigo Uude. Mees jootis viina noorele neiule ja läks mõni päev hiljem vägistama 71-aastast joomakaaslase ema.

Prokuratuuri süüdistuse järgi pakkus Uude tänavu 15. juunil Pärnu bussijaamas kohatud alaealisele neiule viina, millest neiu ei keeldunud. See pole aga sugugi rängeim süüdistus, millega uude kohtu all on, või on kunagi olnud.

Viis päeva pärast bussijaama intsidenti läks Uude napsitama oma sõbra juurde. Pidu kulmineerus sellega, et Uude otsustas rünnata oma joomakaaslase 71-aastast ema, kavatsusega teda vägistada.

"Katse jäi lõpule viimata, sest naine osutas vastupanu ning tema appihüüdeid kuulnud naaber kutsus välja politsei," ütles prokurör Merry Tiitus.

Peale vägistamiskatset võeti Uude vahi alla ja viibib seal siiani. Eile mõisteti ta oma tegudes süüdi, kuid otsus jõustub alles kahe nädala pärast, juhul kui seda ei vaidlustata.

Varasemate kuritegude eest katseajal olnud Uudele pööratakse nüüd täitmisele ka mullu saadud pooleteise aastane vanglakaristus korduva lähisuhtevägivalla ja asja omavolilise kasutamise eest, millele lisandub uute kuritegude tõttu veel kaks aastat reaalset vangistust.

Kogenud vang on pussitanud inimest ka viie euro nimel

Esimese kriminaalkaristuse sai Uude juba 19-aastaselt, kui jäi vahele vargusega. Uude oli kooli garderoobist pihta pannud mobiiltelefone ja rahakotte ja sai selle eest poole-aastase vangistuse, mida ei pööratud täitmisele, vaid anti pooleteise aastane katseaeg.

Uude suutis puhtana püsida aga pisut üle aasta, kui 2012. aasta mais pöörati pooleaastane vangistus täitmisele. Ta vabanes vanglast 2012. aasta novembris.

2013. jaanuaris, pani ta aga toime uue varguse, kui virutas Tallinna sadama D-terminalist kotitäie riideid. Seda vargust ei viinud ta läbi soleerides, vaid lausa grupiviisiliselt ning varasemalt varguse eest karistada saanuna sai ta jälle kuus kuud tingimisi vangistust pooleteise aastase katseajaga.

Ka see vangistus ei jäänud lõpuks ikkagi täitmisele pööramata, sest 2014. aasta jaanuaris mõisteti ta süüdi vägivaldses avaliku korra rikkumises. Kokku saadeti ta nüüd trellide taha 8 kuuks ja 18 päevaks.

Kusjuures enne seda otsust oli ta jõudnud hakkama saada veel ühe kuriteoga, kui pani oma elukaaslase pangakontolt pihta 2255 eurot. Selle eest saadud karistus loeti eelpool mainituga aga tagantjärele kaetuks.

Kui karistus kantud, asus Uude aga vähe jõhkramaid tegusi toime panema. 2015. aasta mais viskas ta pooleldi täis klaaspudeiga oma elukaaslast. Nädalapäevad hiljem pussitas ta noaga bussipeatuses seisnud võhivõõrast inimest kaela, et röövida mehelt taskust 5 eurot ja 60 senti maksva populaarse Cricketi tulemasina.

Selle ränga röövi ja vägivaldse käitumise eest sai Uude kolm aastat reaalset vangistust.

Ta vabanes vanglast mullu juunis, kuid viis kuud hiljem mõisteti talle taaskord pooleaastane eelpool mainitud tingimisi vangistus lähisuhtevägivalla eest, mis pööratakse täitmisele kahe nädala pärast jõustuva kohtuotsusega.