Noortepidu lõppes paarikümnele alaealisele politseijaoskonnas

 (19)
Noortepidu lõppes paarikümnele alaealisele politseijaoskonnas
Foto: Ilmar Saabas

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Vesivärava tänaval omaalgatuslik noortepidu, kust politsei viis selgituste andmiseks jaoskonda paarkümmend alkoholi pruukinud 15-17 aastast last.

Reede hilisõhtul kella 23.50 ajal sai politsei väljakutse Kadriorgu, kus suur müra oli häirinud elanike öörahu. Kohale saabunud patrull avastas Vesivärava tänava maja hoovist ja keldrikorruselt 24 alkoholi tarvitanud alaealist ning toimetas nad selgituste andmiseks Kesklinna jaoskonda. Noored olid üürinud maja keldriruumid peo korraldamiseks. Politseile on ruumi rentija teada ning juba täna võetakse temaga ühendust.

Põhja Prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna noorsooteenistuse vanem Vitali Matvejev märgib, et noorte alkoholi tarvitamine mõjutab nii laste tervist kui suurendab riski sattuda erinevatesse pahandustesse. "Tervet ja mõistlikku suhtumist alkoholi ja tubakasse tuleb hakata kujundama juba maast madalast ning siin on määrava tähtsusega kodune eeskuju ning avatud arutelu võimalike ohtude osas," toonitab Matvejev. Samuti rõhutas Matvejev täiskasvanute vastutust noortele peopaikade üürimisel. "Peoruumide üürija peaks veenduma selles, et renditud ruumi kasutavad noored ei tarbi ruumides alkoholi ega paneks korda muid rikkumisi."

Noorsoopolitsei kontrollib regulaarselt erinevaid lõbustusasutusi ja noorte kogenemiskohti, kus on suur tõenäosus, et alaealised tarbivad alkoholi ja tubakatooteid. "Paraku tuleb meil iga kontrolli käigus nii mõnigi laps toimetada jaoskonda või halvemal juhul ka haiglasse," nendib noorsoo juht Matvejev.

Selle aasta esimese üheksakuuga registreeris politsei 7112 alkoholiseaduse rikkumist alaealiste poolt. 10 000 alaealise kohta avastati 508 alkoholiga seotud süütegu.