Netikelmid petsid eakalt tallinlannalt välja üle 90 000 euro

 (123)
Pilt on antud loole illustreeriv!
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Tairo Lutter, õhtuleht

Üks naine loovutas heauskselt kelmidele 90 563 eurot. Politsei manitseb, et virtuaalrahaga kaubeldes ei ole kunagi tulu teenimine garanteeritud.

2. detsembril alustati kriminaalmenetlus juhtumis, kus 68-aastane Tallinnas elav naine leidis Facebookist reklaami investeerimisvõimaluste kohta ja jättis sinna enda kontaktid. Pärast seda helistas talle vene keelt kõnelev mees ning pakkus raha teenimiseks võimalust internetis kaubelda Bitcoinidega maakleri vahendusel.

Lubatud kasumi nimel võimaldas naine kaugjuurdepääsu enda arvutile AnyDesk programmi vahendusel, avas krüptorahakoti ning tegi tuvastamata isiku kaasabil ülekanded väidetavatele krüptoraha vahendusfirmade kontodele. Erinevatel ettekäänetel meelitati naiselt nädalate jooksul raha aina juurde ning kelmide õhutamisel vormistati kannatanu nimele ka kümnetesse tuhandetesse ulatuvaid laene. Kokku petsid kelmilt naiselt välja 90 563 eurot.

Veebikonstaabel Andero Sepp tuletab meelde, et virtuaalrahaga kaubeldes ei ole kunagi tulu teenimine garanteeritud. "Kelmid lubavad suurt kasumit vaid inimeste meelitamiseks. Edukas investeerimine nõuab eriteadmisi ja võõrast inimest sellises olukorras kindlasti usaldada ei tohi. Palun inimestel olla ettevaatlik ja enne suurte investeeringute tegemist rääkida oma lähedastega või küsida finantsnõu pangast," sõnab politseinik.