Narkoärikas astub kohtukulli ette

 (3)
Narkoärikas astub kohtukulli ette
Maksu- ja Tolliamet

Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse maksu- ja tolliameti uurimisosakonna menetletud kriminaalasja, milles süüdistab 34-aastast Andreyd ligikaudu ühe kilo amfetamiini käitlemises ja teiste isikute salakaubaveole kihutamises. Kaks sama grupi liiget on juba kohtus süüdi mõistetud.

Andreyd (34) süüdistatakse selles, et ta omandas 2008.a. septembri lõpus Eesti Vabariigi territooriumil tuvastamata isikult 993,2  grammi amfetamiini. Narkootikumi andis ta Olegile (49), kes andis selle päev hiljem üle Liubovile (58), et viimane viiks narkootilise aine salakaubana üle tollipiiri Venemaale Jaanilinna ja annaks selle Andreyle kokkulepitud kohas üle, teatas Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Narkootilist ainet ei õnnestunud naisel üle piiri toimetada. Liubov peeti tollikontrolli käigus kinni ning kontrolli tulemusena avastati naise käekotist fooliumist ja teibist tehtud kohvikihiga kaetud pakend. Samal päeval peeti kinni ka Oleg. Mõlemad vahistati eeluurimise ajaks.

Andrey peeti kinni 2009.a. septembri lõpus ja võeti vahi alla. Möödunud aasta novembri keskel asendati tõkend vahistamine kautsjoniga summas 215000 krooni.

Kohtueelse uurimise lõppedes sai Andrey süüdistuse narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus omandamises, valdamises, edasiandmises, mis oli toime pandud grupi poolt. Peale selle veel ka isikute grupi kihutamises eriloata narkootilise aine toimetamisele üle EV riigipiiri ja EÜ tolliterritooriumi piiri.

Kaks sama grupi liiget, Oleg ja Liubov, mõisteti 2009.a. märtsis süüdi narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus omandamises, valdamises ning edasiandmises, isikute grupis. Oleg mõisteti süüdi narkootilise aine üle EÜ tolliterritooriumi piiri ja riigipiiri toimetamise katses teist isikut ära kasutades, mis oli toime pandud grupi poolt. Liubov mõisteti süüdi aga salakaubaveo katses. Olegile määrati karistuseks vangistus 3 aastat 6 kuud ning Liubovile 3 aastat vangistust. Reaalselt kandsid mõlemad ära kuus kuud vangistust, ülejäänud osa kohaldati tingimisi.