Nädal tagasi haihtunud Ülle kadumisega seostatakse musta sõidukit

 (88)
Politsei palub abi Ülle leidmisel

Eelmisel teisipäeval jäi Viljandi vallas kadunuks 35-aastane Ülle. Politseil on alust arvata, et Ülle ei läinud kadunuks enda vabal tahtel. Seoses naise kadumisega otsitakse Veisjärve lähedal liikunud võõrast tumedat sõidukit.

Politsei sai teate Ülle kadumisest eelmse teisipäeva õhtul, mil lähedased andsid teada, et naine ei ole koju naasnud. Pere sõnul oli naine pealelõunal umbes kella 15.30 Vesijärve külas bussi pealt maha tulnud ning edasi kodu suunas kõndima hakanud.

Tunnistajatelt kogutud tõendid ka kinnitasid, et Ülle tuli bussilt maha, ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk. Samuti tuvastati naise teekond arstil käigult naastes ja külastades kauplust.

Paaril lähipiirkonda jääval majal tuvastati videokaamerad, mille salvestusi kontrolliti juhuks, kui Ülle liikumine neil peal võiks olla. Kaamerad olid, nagu andmekaitse seadus nõuabki, suunatud eravaldusi jälgima, ja Ülle võimalikku liikumist kaugemale jäävatel avalikel teedel seega näha ei ole.

Paraku naine sel õhtul aga oma koju Vesijärve külas ei naasnud. Mobiiltelefon on tal välja lülitatud ning lähedaste sõnul pole naine selliselt varem perele sõna jätmata ööseks kodust eemale jäänud.

Politsei alustas kohe info kogumisega ja ümbruskonna kontrollimisega. Politseinikest, sugulastest, vabatahtlikest ning päästeametnikest koosnenud otsingumeeskond kontrollis ööl vastu tänast üle nii naise kodukandi kui selle lähiümbruse, teatas politsei pressiesindaja Ragne Keisk.

Seotud lood:

Muuhulgas kontrolliti üle kõik teele jäävad talud, drooniga vaadati linnulennult üle kogu piirkond ning lisaks vaadati soojuskaameratega üle ka piirkonda jäävad veesilmad ja kaevud. Paraku ei ole õnnestunud naist käivitatud otsingu käigus leida.

Politseile on abipalve peale laekunud paar vihjet, mida kontrolliti ja mis juhtumi uurimisele kahjuks kaasa ei aidanud. Samas on politsei Ülle kadumisele järgnenud päevadel teinud hulganisti erinevaid toiminguid kõikvõimaliku muu uurimist edasiviiva info hankimiseks.

"Neil päevadel on politsei kogunud piisavalt tõendeid, mis viitavad, et Ülle kadumine ei olnud tõenäoliselt tema enda vaba tahe," ütles Virk. Seda arvesse võttes alustas politsei kriminaalmenetlust, mille raames selgitatakse juhtunu kõik täpsemad üksikasjad. Paralleelselt nende uurimistoimingutega jätkatakse otsinguid ka maastikul.

Siinkohal palub politsei, et kui keegi märkas möödunud nädala 26. augustil või 27. augustil Viljandi vallas Veisjärve kandis võõrast tumedat sõidukit liikumas, võtta ühendust Viljandi politseijaoskonna uurija Kadri Aavikuga telefonil 59151842 või kirjatsi kadri.aavik@politsei.ee

Ülle on umbes 165 cm pikk ja keskmise kehaehitusega. Tal on pruunid õlgadeni ulatuvad juuksed, mida kannab tavaliselt patsi panduna. Üllel oli jalas tumedad püksid ning seljas sinise-valgetriibuline triiksärk, peas sinine peapael ja seljas väike seljakott.


Politsei palub kõigil, kes on Üllet pärast 27. augusti pealelõunat näinud või omavad infot tema praeguse asukoha kohta, anda sellest teada hädaabinumbril 112.