Mupo trahvis valesti parkijat poole tunni jooksul kaks korda

 (7)
Parkimishinnad kesklinnas ja solarise juures 2013
Parkimishinnad kesklinnas ja solarise juures 2013Foto: Martin Dremljuga

Eile keskpäeval trahvis mupo patrull üht valesti parkinud autojuhti poole tunni jooksul kahel korral. Esimene valesti parkimine oli Toompuiestee 8 kell 11.33 ja teine kord 11.55 Maakri tänaval.

Mupo vaneminspektor Aleksandr Kuke sõnul on samalaadseid olukordi ette tulnud ka varem. „Uskumatu, aga Maakri tänaval parkis mees keelumärgi mõjupiirkonnas ja sulges möödapääsu tee jalakäijatele,“ imestab Kukk autojuhi „julguse“ ja ülbuse üle. Mõlemas valesti pargitud kohas on parkimisplatsid kiviviske kaugusel.

„Kõige rohkem eksivad noored autojuhid ja Tallinna külalised, kes ilmselt ei tunne piisavalt liikluskorraldusvahendeid,“ selgitab Kukk „Tihti küsime inimestelt kohapeal, et kas ta saab aru, mille eest ta karistada sai ja väga paljudel juhtumitel inimene raputab pead, sest ta lihtsalt ei tunne liiklusmärke.“


Kuke sõnul kasutavad paljud valesti parkijad aga juba varem välja kirjutatud trahve ning paigutavad need klaasipuhastaja vahele lootuses, et nende väärtegu jääb kahe silma vahele. „Selline nipp ei lähe läbi,“ kinnitab vaneminspektor. “Me kontrollime kõik hoolikalt üle ja nipitamine karistusest ei päästa.“


Kukk meenutab samalaadseid juhtumeid, millest kõige eredam on Lasnamäel Pikri tänaval, kus autoomanik parkis oma maasturit kangekaelselt akna alla kõnniteele. Selle eest sai ta tosinkond trahvi ja maksis need kõik sõnakuulelikult ning õigeaegselt ära. Lõpuks sai mehel siiski mõõt täis ja ta müüs korteri ning kolis mujale.