Michal: perevägivalla vähendamine on valitsuse jaoks prioriteet

 (17)
Michal: perevägivalla vähendamine on valitsuse jaoks prioriteet
Kristen Michal

Vabariigi valitsusel on olemas vägivalla vähendamise kava aastateks 2010-2014, kus ühena neljast prioriteedist on eritähelepanu all just perevägivalla vähendamine, ütles justiitsminister Kristen Michal (RE) vastuseks täna riigikogu liikme Marianno Mikko (SDE) poolt tehtud avalikule päringule kohtust pääsenud naisepeksja kohta.

"Olen isiklikult sel teemal vahetanud eelmisel nädalal mõtteid ka peaprokuröriga, kes on samuti selgelt seisukohal, et ükski selline juhtum ei jää prokuratuuri tähelepanuta. Ka politsei on vastavalt häälestunud ja süsteemis vajalikud koolitused läbi viinud," ütles Michal justiitsministeeriumi pressiesindaja Priit Talve vahendusel.

"Mõistan täiesti riigikogu saadiku muret seoses selle juhtumiga, kuid teades juhtumi tagamaid saan kinnitada, et siin ei ole küsimus leebes suhtumises vaid kõige enam halbade asjaolude kokkusattumises, mis põhjustasid kohtumenetluse venimise," lisas ta.

Michal ütles, et täna menetletakse alaealiste kannatanutega seotud asjad ära keskmiselt 4,8 kuuga, sellest 3,3 kuud politseis ja 1,5 prokuratuuris. Kusjuures kehalise väärkohtlemise asjad, kus kannatantuks alaealine ning mis sageli on just perevägivalla juhtumid, menetletakse ära 4,6 kuuga. "Selline juhtum täna ilmselt enam võimalik ei oleks," märkis ta.

Lisaks teeb justiitsministeerium Michali sõnul plaane kohtumenetluse kiirendamiseks kõikides asjades. "Mõlemad teemad olid arutusel ka tänasel kohtumisel riigikogu õiguskomisjoniga ning justiitsministeeriumi poolt saan kinnitada, et kohtumenetluse kiirendamine on üks meie prioriteete ning et igasugusesse vägivalda, eriti kui sellega on seotud alaealised, suhtuvad õiguskaitseasutused väga tõsiselt."