Michal: kehaliste väärkohtlemiste juhtumite arv on tõusuteel

 (10)
Michal: kehaliste väärkohtlemiste juhtumite arv on tõusuteel.
Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Justiitsministeeriumi statistika kohaselt pandi veebruaris toime 6112 kuritegu, mis on 1 protsendi võrra rohkem, kui eelmisel aastal samal perioodil.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on kuritegevuse taseme püsimine trendina positiivne, kuna eelmisel aastal kuritegevus oluliselt vähenes - kokku 12 protsenti. "Positiivne selle aasta esimese kahe kuu juures on ka see, et raskete isikuvastaste kuritegude arv on langenud, sealhulgas mõrvade ja tapmiste arv, mis on vähenenud viie võrra. Vähenenud on ka raske tervisekahjustuse tekitamine," ütles Michal.

Ministri sõnul jätkab eelmise aasta positiivset trendi ka varguste arvu vähenemine – üldarvuna oli aasta esimesel kahel kuul vargusi 79 juhtumi ehk 3 protsendi võrra vähem. "Negatiivsest poolest tuleb esile tuua kehaliste väärkohtlemiste juhtumite arvu kasv 98 juhtumi ehk 14 protsendivõrra. Selliste juhtumite puhul on läbivaks jooneks alkohol, mis on suure osa selliste kuritegudega seotud. Samuti on 9 juhtumi võrra enam röövimisi. Röövimiste arvu viisid selle aasta alguses üles röövimised Ida-Virumaal ning loodame, et järgnevatel kuudel vahe möödunud aastaga väheneb," lausus minister.

Kehaliste väärkohtlemiste juhtumeid lisandus põhiliselt Harju-, Jõgeva- ja Ida-Virumaal, teistes maakondades olulist muutust ei toimunud. Tallinnas registreeriti 304 kehalist väärkohtlemist ehk 56 kuritegu enam kui 2011. aasta samal perioodil, Narvas 57, Tartus 51 ja Kohtla-Järvel 25.

Suurima languse tegi aga läbi võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi käitlemise kuritegude arv, mille põhjuseks oli eelmisel aastal võltsraha suurem avastamine seoses euro käibeletulekuga, ning mis nüüd langes tagasi normaalsele tasemele.

Samuti on oluliselt vähenenud kelmuste arv, mis langes 19 protsenti ning narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseadusliku käitlemise kuritegude arv, mida registreeriti kahe kuuga 84 (eelmise aasta samal perioodil 119). Neist enamik (72 protsenti) Harjumaal. Tallinnas registreeritud kuritegudest pooled pandi toime Põhja-Tallinna ja Mustamäe linnaosades.