Memmemõrvar tahab kohtuotsuse edasi kaevata

 (15)
Memmemõrvar tahab kohtuotsuse edasi kaevata
Foto: Jassu Hertsmann

Nädala eest Tartu maakohtus kahe vanuri mõrvas eluks ajaks vangi mõistetud August Burkevitš tahab otsuse ringkonnakohtusse edasi kaevata.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm sõnas Delfile, et nädala eest Tartu maakohtus vanurite röövmõrvas süüdi ja eluks ajaks vangi mõistetud August Burkevitš tahab otsuse edasi kaevata.

Tartu maakohus tegi kriminaalasjas otsuse teatavaks 7. oktoobril ning nüüd on kohtule soovist otsus edasi kaevata teada andnud nii süüdistatav kui ka tema kaitsja, vandeadvokaat Anti Aasmaa.

Tamm märkis, et kohus esitab nüüd motiveeritud kohtuotsuse 31. oktoobril ning otsuse saab edasi kaevata pärast seda.

Burkevitš võttis kinniseks kuulutatud kohtuistungitel võikad veretööd omaks, kuid prokurör tõdes, et süü tunnistamine ei tulnud kaugeltki kohe. Ka väitis topeltmõrvar varem antud tunnistustele ja tõendatusele vaatamata, et ta ei võtnud tapetud naiste juurest midagi kaasa.

Süüdistuse kohaselt tungis 59-aastane August Burkevitš mullu 16. septembril omakasu motiivil Tartu vallas Vedu külas elava 77-aastase naise elumajja, kus lõi teda korduvalt kangiga vastu pead. Kannatanu suri saadud vigastustesse sündmuskohal. Kuriteo jälgede varjamiseks süütas kurjategija eramu põlema.

Pärast seda läks ta Kobratu külas asuvasse eramajja, kust ta oli üheksa kuud tagasi raha röövinud. Süüdistuse kohaselt tungis ta kallale 83-aastasele perenaisele ning lõi teda kirvega, mille tagajärjel naine suri. Seejärel otsis mees raha ja väärtasjade leidmiseks maja läbi ning lõpuks süütas selle põlema. Samalt naiselt röövis kurjategija ligi 7000 krooni ka 2009. aasta detsembris.

Seotud lood:

Politseinikud pidasid August Burkevitši tapmistes kahtlustatavana kinni juba 32 tundi hiljem. Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Toomas Liiva sõnul tunnistas mees end kohtueelse menetluse käigus kahe naise tapmises süüdi.

Burkevitši süüdistatakse ka motorolleri varguses ja inimese kehalises väärkohtlemises. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Lõuna prefektuur ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Mees on varem erinevate kuritegude eest kohtu ees olnud 12 korda.