Mehed pääsesid põlevast kaubikust terve nahaga

 (2)
Mehed pääsesid põlevast kaubikust terve nahaga
Foto: Andres Putting

Kolm meest pääses esmaspäeva õhtul Saaremaal Valjala vallas tee peal tõenäoliselt tehnilise rikke tõttu põlema süttinud kaubikust ise välja ja kannatada ei saanud.

Häirekeskus sai Kuressaare-Kuivastu maanteel Jõõri ristmikul põlema läinud mikrobussist Ford Transit teate kell 19.57. Esimesena jõudsid kohale Valjala vabatahtlikud päästjad, kes panid suurtele leekidele piiri. Nende kohale jõudes põles sõiduk lahtise leegiga. Masinas sõitnud kolm meest pääsesid ise sõidukist välja ja kannatada ei saanud. “Kapoti alt lõi järsku leegi välja,” ütles üks autos viibinutest Meie Maale.

“Bensiinivoolik läks ilmselt katki ja kütus valgus kollektori peale või kusagile, nii et sädet sai,” arvas kaubikut kustutamas käinud vabatahtlik pritsimees Jaanus Lipp. Tema sõnul jäi sõidukist teele maha ligi 300 meetri pikkune bensiinirada. Ajaks, mil Lipp oma autoga kaubikuni jõudis, oli masina bensiinipaak juba plahvatanud.

“Helistasin paarimehele ja ta tuli Valjala poolt appi. Hakkasime veega kustutama, sest meil vahtu pole,” rääkis Lipp. Hiljem jõudsid sündmuskohale ka Leisi päästjad, kes kustutasid tulekahju lõplikult ja puhastasid tee liikluseks.