Mees ajas lapsed vöötrajal alla

 (76)

Foorita ülekäigurajal juhtus Tallinnas kolmapäeval taas õnnetus, kui autojuht sõitis otsa sebrat ületavatele lastele. Selliseid õnnetusi on pealinnas lõppeval aastal juhtunud kaks korda rohkem kui eelmisel.

Kolmapäevane õnnetus juhtus Pärnu maanteel, kui 34-aastase Jaani juhitud Mitsubishi Galandilt said löögi teed ületanud 11-aastane tüdruk ja tema 6-aastane õde. Tüdrukud pääsesid siiski väikeste vigastustega ning nad lasti juba samal õhtul lastehaiglast koju, kirjutab Postimees.

Samas on see Tallinnas lõppeva aasta jooksul juba 31. õnnetus, mis on juhtunud sebra ületavate lastega. Üks kihutavale autole „ette jäänud” laps sai ka surma.

Põhja politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna konstaabli Liina Soodla hinnangul on selliste avariide sagenemise taga autode arvu kasv ja sellest tulenev kiire ning närviline liiklus.

“Kui politsei on väljas, siis on kõik viisakad liiklejad, iga kooli juures valvamiseks ei jätku aga politseil ressursse,” ütles ta.

Maanteeameti liiklusosakonna juhataja Raul Romi sõnul on ka reguleerimata ülekäigurajad halvasti planeeritud. “Sebrad on üle mõistuse pikad ja inimene on sõiduteel liiga kaua aega.”

Mujal Euroopas olevat sebrad ohutumad, sest sõiduteed on sebrade juures kitsamaks ning teepind kõrgemaks ehitatud.