Märtini ja Lepiksoni autode vargad vangi

 (36)

Harju maakohus mõistis eelmisel nädalal vanglakaristuse kolmele luksusautosid varastanud mehele, kes ärandasid muuhulgas rallisõitja Markko Märtini Subaru ja ärimees Robert Lepiksoni Porsche maasturi.

Kohtu all olnud 30-aastased Maksim Sestrem, Läti kodakondsusega Raimonds Pušmucans ja Sergei Koroljov varastasid süüdistuse järgi kolm autot ja üritasid varastada veel kolme. Ühte varastatud autot ei õnnestunud leida, teatas riigiprokuratuur ETV24-le.

Lisaks Märtini Subaru Impreza Coupele ja Lepiksoni Porsche Cayenne’ile tundsid mehed prokuröri sõnul huvi ka näiteks BMW X5 ja Lexus RX400H vastu.

Sestremi ja Pušmucansit, keda on varem kohtulikult karistatud varguste eest, süüdistas prokurör kokku neljas kuriteoepisoodis ning neil oli ka varasemast kehtiv tingimisi karistus. Sestrem sai kokkuleppe järgi karistuseks kolm aastat ja seitse kuud vangistust. Pušmucans peab vangis veetma kaks kuud vähem.

Koroljovi süüdistas prokurör viies kuriteoepisoodis, muuhulgas ka tapmisähvarduses, kuna mees sihtis varguselt tabamise järel autoomanikku relvataolise esemega.

Eelnevalt kriminaalkorras karistamata Koroljovile mõisteti karistuseks aasta reaalset vangistust ning kaks aastat ja kuud tingimisi