Marti Kuusik astub kohtu ette maikuus

 (258)
Kohtuprotsess kuulutati kannatanu palvel kinniseks
Marti Kuusik
Marti KuusikFoto: Ilmar Saabas

Täna oli Viru maakohtus eelistung endise väliskaubandus- ja IT-ministri Marti Kuusiku kaasuses, kus pandi paika kohtuprotsessi ajakava. Kohtumenetlusega minnakse edasi alles maikuus.

Täna kell 9 hommikul alanud eelistungil pandi paika kohtumenetluse järgnev ajakava, mille kohaselt astub Kuusik kohtu ette maikuus.

Kohtu pressiesindaja Viivika Siplane ütles Delfile, et tegelikult pakkus kohus võimalust juba novembris istungitega alustada, aga kuna sel juhul oleksid võimalikud olnud vaid üksikud päevad, siis teised menetlusosalised ei pidanud seda mõistlikuks.

"Uute menetluste kalendrisse lisamine on vahest keeruline, sest lisaks kohtunikule peavad istungiajad sobima ka kaitsjatele, prokurörile ja kannatanu esindajale," ütles Siplane.

Kohus kuulutas menetluse kannatanu taotlusel kinniseks.

Süüdistuse kohaselt pani Kuusik kuriteo toime lähisuhtes ja põhjustas kannatanule vähemalt neli nädalat kestnud tervisekahjustuse. Prokuratuur ei ole seni avaldanud, milles Kuusiku kuritegu täpselt seisnes.

Süüdimõistmisel võib kohus teda karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

29 tundi ministrina ametis olnud EKRE liige Kuusik lahkus ametist tänavu kevadel, kui Eesti Eks­press, Eesti Päevaleht ja Delfi kirjutasid, et ta purustas oma naise käeluu. Kuusiku sõnul ei vasta jutud tema vägivaldsusest tõele.