Maja pääses napilt kulupõlengust

 (4)
kulupõleng
TTPA

Hoolimata päästjate manitsustest lõkketegemisel hoolsalt tuld valvata, on tänavu maakonnas kulu põlenud juba üheksal korral, eelmisel reedel ei jäänud palju puudu, kui pere oleks seetõttu peavarjuta jäänud.

Eelmisel reedel kell 15.44 said päästjad väljakutse Roosna-Alliku valda Viisu külla, kus kahel hektaril põles kulu ja noored kuused, kirjutab Järva Teataja.

Põleng oli päästjate kohale jõudes levinud juba sedavõrd suurele alale, et seda ei hakatud üksnes kustutusluudadega summutama, vaid tänavu esimest korda aeti garaažist välja kulu- ja metsapõlengute tarvis ehitatud ATV, millele on ehitatud 300liitrise paagiga survepesur.

Lääne-Eesti päästekeskuse korrapidamisbüroo Järvamaa korrapidamisrühma operatiivkorrapidaja Anatoli Ivanov ütles, et ilmselt sai kulupõleng alguse lõkkest, nagu suur osa kõikidest kulupõlengutest.

Ivanov tunnistas, et Viisu külas oli inimestel kõvasti õnne, sest tuul kandis kulutule majast eemale. “Kui tuul oleks puhunud teisest suunast, oleks võinud tuleroaks langeda nii kuur kui ka maja,” lausus ta.

Paide linnavalitsuse heakorraspetsialist Tiina Kivila ütles, et Paides on lõket teha sootuks keelatud ja lisaks hoiatuskirjale võib selle eest ka trahvida.