Maardu metsarajalt leitud traatlõksude asjus alustati kriminaalmenetlust

 (12)
METSASÕIDU KEELD
Foto on illustreerivFoto: Arno Mikkor

Maardu ja Jõelähtme piiril asuvale Kroodi metsarajale paigaldas keegi hiljuti vähemalt kuus ohtlikku traatlõksu, mis võivad ratturitele tekitada väga tõsiseid vigastusi.

Kuigi väidetavalt on kannatanuid mitu, ei ole politseile teadaolevalt keegi tõsiselt vigastada saanud. Juhtunuga seoses alustati täna kriminaalmenetlust, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Traadile otsa sõitnud mootorrattur Ahti Pihkva pääses õnnestusest tõsisemate vigastusteta, kuigi halvema õnne korral oleks tulemus võinud olla teistsugune. Pihkva lisas, et kui sõita istuvas asendis, siis paikneb traat just kõri kõrgusel. Traadist lõkse on Kroodi rajalt leitud koguni kuus tükki, täna käis Pihkva neid näitamas kohalikule piirkonnapolitseinikule.

Politsei alustas ohtlike traatlõksudega seoses kriminaalmenetlust karistusseadustiku sätte järgi, mis käsitleb teise inimese eluohtlikku või tervist raskelt kahjustada võivasse olukorda asetamist ja jätmist. Selle eest võib süüdimõistetu saada rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.