LUGEJA VIDEO | Kohtla-Järve sotsiaalmaja põlengus hukkus inimene

 (21)
09.29: lisatud sotsiaalmaja juhi kommentaar

Täna kell 2.11 sai Häirekeskus teate, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla teel asuvas sotsiaalmajas on kolmandal korrusel asuvas toas tulekahju.

Esimesena sündmuskohale jõudnud Kohtla-Järve päästekomando meeskond pidi ukse avamiseks lõhkuma akna, koridor oli suitsu täis, valvurit ei olnud, teatas Delfile päästeameti pressiesindaja.

Kolmanda korruse paremas tiivas põles tuba lahtise leegiga. Päästjad tõid välja kaks kannatanut ja andsid üle kiirabile. Politsei abiga evakueeriti inimesed esimeselt ja teiselt korruselt. Päästjad evakueerisid kolm inimest, kellest kaks anti üle kiirabile.

Kokku evakueeriti 23 inimest, nad toimetati Kohtla-Järve lastekodusse. Haiglasse viidi kaks kannatanut, neist üks suri enne haiglasse jõudmist. Kell 3.08 oli tulekahju lokaliseeritud.

Sotsiaalmaja direktor Arne Berendsen ütles Delfile, et leekides hoonest evakueeritud 23 inimest on nüüdseks kodus tagasi, majutatud varasemalt tühjadena seisnud tubadesse.

"Ruumipuudust pole," sõnas ta, kuigi terve kolmas korrus, kus põleng toimus, on kinni pandud.

Berendsen pole kursis, kui kaua hetkestes tingimustes jätkata tuleb - teada on vaid, et põlengu põhjuseid tullakse uurima esmaspäeval, mil algab töönädal.