Liikluses sai viga üheksa inimest; vahele jäi 39 joobes juhti

 (2)
Fotolavastus
NapsipudelFoto: Anni Õnneleid

Korravalvurid tabasid 1. juulil Eesti teedel ühe narko- ja 38 alkoholi tarvitamise tunnustega juhti. Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid polnud.

1. juulil juhtus neli liiklusõnnetust, neis sai kannatada kokku üheksa inimest.

Kella 00.03 ajal juhtus õnnetus Harjumaal Anija vallas Kuusemäe külas Kose-Jägala maantee 33. kilomeetril.

37-aastane naine kaotas esialgsetel andmetel teele jooksnud looma tõttu mootorratta Honda üle juhitavuse ja kukkus. Ta viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse kontrolli.

Kella 04.01 ajal juhtus õnnetus Harjumaal Saue vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 24. kilomeetril.

48-aastane mees jäi esialgsetel andmetel auto Nissan X-Trail roolis magama ja sõitis teelt välja Jõgisoo sillalt alla jõkke.

Kaasreisija, 44-aastane naine, viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse kontrolli. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kella 11.42 ajal juhtus õnnetus Pärnu maakonnas Põhja-Pärnumaa vallas Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 104. kilomeetril.

42-aastane mees juhtis mootorratast Harley Davidson, kaotas pidurdades selle üle kontrolli, kukkus ja viidi sündmuskohalt Pärnu haiglasse kontrolli.

Kella 14.39 ajal juhtus õnnetus Põlva maakonnas Ahja alevikus Tartu-Räpina-Värska maantee 34. kilomeetril.

43-aastane mees tegeles autot Volkswagen Polo juhtides nutiseadmega, kaldus vastassuunavööndisse ja põrkas kokku autoga Toyota Corolla, mida juhtis 31-aastane mees.

Selle taga autot Ford Mondeo juhtinud 22-aastane mees keeras kokkupõrke vältimiseks paremale poole, sõitis kraavi ja põrkas seal kokku puuga.

Kiirabi toimetas Volkswagenis (autojuht ja 77-aastane naine) ja Toyotas (autojuht ja 29- ja 30-aastased naised ning 31-aastane mees) olnud isikud Tartu Ülikooli Kliinikumi EMOsse. Fordis olnud inimesed kannatada ei saanud.