Liikluses sai viga kaheksa inimest; vahele jäi 12 joobes juhti

 (1)
Liikluses sai viga kaheksa inimest; vahele jäi 12 joobes juhti
Tallinn, Akadeemia 68 juures (Google Street View ekraanitõmmis)

Korravalvurid tabasid 28. mail Eesti teedel kaks narko- ja 10 alkoholi tarvitamise tunnustega juhti. Ärandatud ja leitud sõidukite kohta teateid polnud.

28. mail juhtus kuus liiklusõnnetust, neis sai kannatada kokku kaheksa inimest.

Kell 8.47 juhtus õnnetus Harjumaal Jõelähtme vallas Kallavere külas Nuudi ja Matsu tee ristmikul.

31-aastane mees alustas mootorrattaga Honda SLR 650 möödasõitu 53-aastase mehe juhitud veokist Iveco Eurotrakker. Veokijuht alustas ootamatult vasakpööret, mootorrattur pidurdas kokkupõrke vältimiseks ja kukkus. Mootorrattur viidi Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Kella 14.45 paiku juhtus õnnetus Lääne-Virumaal Kunda linnas Mere tn 2 juures.

66-aastane mees sõitis mootorrattaga Suzuki VL800 otsa ülekäigurajal teed ületanud 38-aastasele mehele. Mõlemad isikud toimetati Rakvere haiglasse kontrolli.

Kell 17.52 teatati õnnetusest Harjumaal Jõelähtme vallas Jägala-Käravete mnt ja Kuuse tee ristmikul.

48-aastane mees tegi esialgsetel andmetel autoga Audi A6 Avant vasakpööret ning põrkas kokku samas suunas vasakult möödunud autoga Volkswagen Passat Variant, millega tegi möödasõitu 46-aastane mees. Audi juht viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kell 18.35 juhtus õnnetus Tallinnas Akadeemia tee 68 juures.

Mootorrattaga Suzuki GSR600 sõitnud 24-aastane mees äkkpidurdas, vältimaks kokkupõrget tema ees peatunud sõidukiga, kukkus ja viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kell 20.19 juhtus õnnetus Tartumaal Kambja vallas Uhti külas Põlva-Reola maantee 35. kilomeetril.

Volvo S70 juhtinud 34-aastane naine hoidis autot vastutuleva veoki tõttu paremale, kaotas kruusasel teepervel sõiduki üle kontrolli ja sõitis teelt välja, kus auto rullus üle katuse. Autojuht toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi.

Kell 20.30 juhtus õnnetus Tartumaal Luunja vallas Luunja alevikus.

22-aastane naine sõitis autoga Volkswagen Touareg ette peateel liikunud kahele jalgratturile, 51- ja 44-aastastele meestele. Jalgratturid viidi Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Suvised pidustused on ukse ees. Selleks, et neid täiel rinnal nautida, on mõistlik piiri pidada nii kiiruse kui ka alkoholiga. Liiklusõnnetuste eripära on see, et nad tavaliselt hüüavad tulles. Politsei palub juhtidel kaasreisijatele korrutada, et nad turvavöö kinnitaksid. Turvavöö saab elu päästa, kui seda kasutatakse.