Lätlanna tapmises süüdistatav eestimaalane tunnistas Briti kohtus tegu

 (24)
Fotolavastus: vägivald naise vastu
Foto: Ester Vaitmaa

Suurbritannias Leedsis lätlanna tapmise süüdistusega kohtu ees olev Eesti elanik Jevgeni Matjuhha tunnistas reedel toimunud kohtuistungil oma tegu, kirjutab Yorkshire Post.

23-aastane Matjuhha ei tunnistanud ennast süüdi mõrva paragrahvi järgi, kuid tapmises võttis ta süü omaks. Ta kinnitas, et kahetseb oma tegu, kirjutas BNS.

Prokurör Alistair MacDonaldi sõnul tunnistas Matjuhha tänavu kevadel Eestis enne Suurbritanniale väljaandmist Briti politseinikele, et peksis 20. jaanuaril Mirfieldis 36-aastast lätlannat Nadja Ondzulet ja kägistas ta surnuks pärast seda, kui naine oli öelnud, et käis aborti tegemas, kuid laps ei olnud Matjuhha oma.

MacDonaldi sõnul võttis Matjuhha tapmise õhtul Ondzule pangakaarti kasutades naise pangakontolt välja kogu sularaha ning põgenes Ukraina kaudu Eestisse.

Eesti politsei pidas Jevgeni Matjuhha kinni tänavu veebruaris Suurbritannia väljastatud Euroopa vahistamismääruse alusel ning kohus võttis ta vahi alla. Harju maakohus otsustas 18. aprillil mehe Suurbritanniale loovutada.