Lasnamäe "kurikamees" kuulati politsei poolt üle ja täna arutas asja juba kohus

 (154)
Lasnamäe "kurikamees" kuulati politsei poolt üle ja täna arutas asja juba kohus
Foto: Ekraaniõmmis, Facebook

Eile kuulasid politseinikud üle Lasnamäe "kurikamehe" ehk mehe, keda on alust kahtlustada 5. mail Laagna teel toime pandud avaliku korra rikkumises.

Politseinikud võtsid mehelt ütlused, teatas Põhja prefektuur.

Tunnistajate abiga ja teiste tõendite kogumisel saadud info alusel koostati väärteoprotokoll ning süüdistusmaterjalid edastati otsuse ja karistuse määramiseks Harju maakohtule.

Täna arutati asja kohtus, istung jätkub juuni alguses.

Sotsiaalmeedias levis esmaspäeva õhtupoolikult kasutaja postitatud video auto pardakaamera salvestusest, kus näha pöörast intsidenti Tallinna teedel.

Videost on näha, kuidas Tallinnas Laagna teel tekitab hõbedase Kia juht esmalt liiklusohtliku olukorra, kui surub end viimasel hetkel üle kahe sõidurea sillale pööravale teele. Seejärel peatab Kia juht oma auto keset sõiduteed, astub autost välja, kurikas käes, ning kostitab tema järel seisma jäänud masina juhti räige sõimuga.

Mees mõnitas autos viibijaid esmalt nende venekeelsuse eest, lubas hoolitseda, et nood enam Eestimaal ei saa vabalt liikuda, nõudis nende isikuandmeid ja pildistas nende autot.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul oli Facebookis ringi tiirutanud "kurikamehe" video näide kõigest sellest, mida liikluses olla ei tohi.

Seotud lood:

"Kümnekonna sekundi jooksul tekitab maasturi juht liiklusohtliku olukorra, ei näita manöövrit sooritades suunatuld, reastub üle pideva joone, takistab liiklust, peatab söiduki selleks mitte ettenähtud kohas... ning siis läheb kurikaga oma pahameelt väljendama. Sellisele käitumisele ei ole mingisugust õigustust," ütles Kullamäe nädala alguses Delfile.

Politsei alustas väärteomenetluse, et kõik juhtunu asjaolud välja selgitada.