Laagna teel traagilise avarii põhjustamises süüdistatavad mehed astuvad veebruaris kohtu ette

 (37)
Laagna teel traagilise avarii põhjustanud juht võeti vahi alla
Laagna teel traagilise avarii põhjustamises süüdistatav Isa KhalilovFoto: Rauno Volmar

Täna toimus Harju maakohtus Laagna tee traagilise liiklusõnnetuse põhjustamises süüdistatavate Isa Khalilovi ja Vjatšeslav Kalašnikovi kohtuprotsessi eelistung.

Eelistungil otsustati, et esimene kohtuistung toimub järgmise aasta 8. veebruaril.

Khalilovi kaitsja taotles tänasel eelistungil täiendavat liiklusekspertiisi, Kalašnikovi kaitsja esitas taotluse mehe vahi alt vabastamise kohta. Kohus asub neid taotlusi arutama.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis 20. oktoobril üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 20-aastast Khalilovi ja 29-aastast Kalašnikovi tänavu juunis Tallinnas Laagna teel toimunud liiklusõnnetuse põhjustamises, mille tagajärjel kaotas elu kaks inimest.

Meestele esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm.

Kriminaalmenetlusega kogutud andmetel alustasid süüdistatavad ühiselt ja kooskõlastatult 20. juuni õhtupoolikul sõitu Tallinna kesklinnast Lasnamäe suunas. Sõiduki Chevrolet Camaro roolis oli 29-aastane Kalašnikov ja BMW X5 roolis 20-aastane Khalilov, kes kiirendasid ja kihutasid koos mööda Pärnu maanteed Narva maanteele ning jõudsid lõpuks Laagna teele.

Laagna teel hakkasid Kalašnikov ja Khalilov järjepidevalt suurendama kiiruseid, jõudes välja 190-200 kilomeetrini tunnis. Mustakivi 13 juures sõitis Kalašnikovi juhitud Chevrolet mööda sõiduautost Volvo, mida juhtis 54-aastane mees. Chevrolet kannul liikunud BMW sõitis ees liikunud Volvole aga tagant otsa. Volvo paiskus kokkupõrke tagajärjel vasakule haljasalale ja BMW paiskus pärast Volvoga kokkupõrget paremale tagant otsa esimesel sõidurajal liikunud sõidukile Ford, mida juhtis 39-aastane mees. Ford omakorda paiskus otsa enda ees sõitnud sõidukile Toyota, mida juhtis 28-aastane mees. Sõidukid BMW ja Ford paiskusid kokkupõrkest paremal tee ääres olevasse bussiootepaviljoni, kus seisid kaks jalakäijat, 61-aastane naine ja 32-aastane naine. Õnnetuses hukkusid 61-aastane naine ja 39-aastane mees ning viga said neli inimest, kes viidi sündmuskohalt haiglasse.

Seotud lood:

Kriminaalmenetlust juhtinud prokuröri Diana Helila sõnul põhjustasid süüdistatavad oma äärmiselt hoolimatu tegevusega kahe inimese surma ning raskeid tervisekahjustusi kahele liiklusõnnetuses viga saanud inimesele.

"Prokuratuuri hinnangul panid kaks meest teo toime koos. Üksteist innustades kiirendasid nad koos läbi linna ja lubatust kiiremini sõites rikkusid tahtlikult liiklusseadust. Kohtueelses menetluses kogutud tõendite pinnalt aga ei ole võimalik esitada süüdistust tapmises, sest ei saa väita, et neil oli rooli istudes soov kedagi tappa. Samas pidanuks mehed ette nägema, et oma kergemeelse käitumisega võivad nad põhjustada üliraskete tagajärgedega liiklusõnnetuse," selgitas prokurör Helila rõhutades, et meestele esitati süüdistus esimese astme kuriteos.

Süüdimõistmise korral karistatakse selle teo eest kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega. Süüdistatavad viibivad käesoleva hetkeni vahi all.