"Kuuuurija" toimetaja rähkles väidetavalt parklas lastekaitsjatega

 (16)
Toimetaja: tegemist on alatu laimuga
Katrin Lust
Katrin LustFoto: Rauno Volmar

Eile leidis Valgas aset vahejuhtum valla lastekaitsjate ning telesaate "Kuuuurija" toimetaja vahel. Vallavalitsus väidab üht ja teletoimetaja teist.

Vallavalitsus väidab, et sündmusteahel oli järgmine: Kolmapäeva õhtupoolikul läksid lastekaitsespetsialistid külastama perekonda, kes elab Valga vallale kuuluvas korteris. Lisaks pere emale ja lastele ootas neid saabumisel ees Kuuuurija toimetaja Indrek Meltsas, kes olukorda filmis, kirjeldas vallavalitsuse kommunikatsioonijuht olukorda.

Kuna ajakirjanduse juuresviibimist polnud kokku lepitud, lahkusid lastekaitsjad korterist. Indrek Meltsas järgnes neile parklasse ning püüdis ärasõitu takistada, seejuures filmimist katkestamata. Vallaametnike sõnul üritas Meltsas avada autoust ning astus liikuma hakkavale sõidukile ette, tekitades sellega liiklusohtliku olukorra.

Valla kommunikatsioonijuht Põim Kama sõnul oli perega kohtumine osa lastekaitse igapäevatööst. „Tegemist oli rutiinse kodukülastusega, et arutada laste käekäiku, pere elukorraldust ning majanduslikku toimetulekut. Ajakirjaniku kohalviibimine ei lasknud lastekaitsjatel oma ülesandeid täita, sest taolised andmed perekonna kohta on delikaatsed ning ei kuulu avalikustamisele,“ selgitas Kama. Lastekaitseametnikud andsid Kama sõnul juhtunust teada häirekeskuse ning pöördusid seejärel politseisse.

Lõuna prefektuurist kinnitati Delfile, et politsei on sellest vahejuhtumist teadlik ning selle üksikasju selgitatakse väärteomenetluses.

Toimetaja Indrek Meltsas ütles Kroonikale, et eelnevalt kirjaldatu näol on tegemist "alatu laimuga" ming midagi sellist aset ei leidnud. Intsident on Meltsase sõnul ka salvestatud ning jõuab "Kuuuurijas" publiku ette.