Küüt: kurikamõrvari leidmise nimel töötab 70 inimest

 (81)
kurikas
Foto: Andres Putting

Politsei- ja piirivalveameti direktori Raivo Küüdi kinnitusel ajab novembris kurikaga naise tapnud kurjategija jälgi 70 inimest ning politsei üritab juhtumit iga hinna eest lahendada.

"Kurikamõrvari avastamiseks teevad tööd 70 venda – kogu Põhja isikuvastaste kuritegude talitus - ja nendel on kõigil käed-jalad tööd täis, et viimane kui niidiots ära kontrollida sellest keerukast puntrast," ütles Küüt Delfile antud usutluses.

"Väga palju rutiinset tegevust, töömahtu läheb palju ja lõpuks on ainult üks avastatud kuritegu."

Küüdi sõnul on loomulik, et ta muretseb kurikamõrvari loo pärast. "Esiteks ikkagi tekib see küsimus, et kas meie korrakaitsjatena oleksime saanud seda kuidagi ära hoida," sõnas politsei juht.

"Selle juhtumi puhul meie analüüs ei näidanud, et seal oleks pidanud patrull sel ajal olema. See oleks olnud ainuke võimalus, kui patrull oleks kohal olnud. Kuriteo kohta eelinformatsiooni ei olnud, sellist kuritegu on äärmiselt raske ära hoida. Loomulikult see paneb mõtlema. See kuritegu vajab iga hinna eest selgitust, ta tuleb avastada."

23. novembri hommikul ründas kurikaga mees Tallinnas Snelli tiigi juures kahte naist, kes mõlemad said vigastada ja viidi haiglasse. Üks naistest suri saadud vigastustesse.